Wałcz. Zapytaj sąsiada, czy potrzebuje Twojego wsparcia!

zapytaj_sasiada

Kochani, już w marcu okazaliście wielkie serca, pomagając sobie wzajemnie. Teraz Wasza pomoc byłaby dla niektórych wręcz bezcenna. Zachęcamy Was do udziału w akcji #wspierajmysię w ramach „Wałeckiej pomocy sąsiedzkiej”.

Szanowni Państwo!

Miasto przygotowało kampanię, której celem jest zachęcenie mieszkańców miasta Wałcz do wspierania sąsiadów, w tym seniorów i osób, które w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 potrzebują pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb, bez narażania ich na zbędne wychodzenie z domu.

Prosty gest ma znaczenie.

Pomoc sąsiedzka – jak to zrobić?

1. Sprawdź, czy w Twojej najbliższej okolicy ktoś potrzebuje Twojego wsparcia. Udziel pomocy w miarę swoich możliwości i z zachowaniem podstawowych zasad higieny.

2. Pobierz ulotkę informacyjny z ofertą osobistej pomocy (link), odbierz ją w osiedlowym sklepie lub wytnij z gazety Extra Wałcz.

3. Wypełnij ulotkę z ofertą osobistej pomocy i kontaktem, wywieś ją na klatkach schodowych, tablicach informacyjnych Twojego bloku/domu lub zostaw ją bezpośrednio na wycieraczce swojego sąsiada.

4. Zachęć do włączenia się w akcję innych sąsiadów.

Materiały graficzne dostępne: w najbliższym numerze gazety Extra Wałcz (19.11.2020), w sklepach osiedlowych oraz do pobrania  na stronie www.walcz.pl

Druk ulotek oraz plakatów zafundowała miastu wałecka firma Enzo Reklamy. Dziękujemy!

Źródło informacji: Monika Szymczak, Wydział Spraw Społecznych