Wałcz. Zawodowa czujność kryminalnych

Przeczucie policjantów Wydziału Kryminalnego wałeckiej jednostki doprowadziło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a ponadto posiadał w samochodzie narkotyki. Doświadczenie i policyjna czujność nie zawiodła funkcjonariuszy.

 

12 lutego około godziny 02.00  na ulicy Dąbrowskiego w Wałczu policjanci zainteresowali się osobowym fordem, który nagle ruszył i zaczął przyspieszać jadąc ulicą Kościuki i dalej Wojska Polskiego. Policjanci ruszyli za nim nieoznakowanym radiowozem i po chwili zatrzymali go.  Policyjne przeczucie nie zawiodło kryminalnych.

 

Od razu wyczuli zapach alkoholu w pojeździe i na miejsce wezwali patrol drogówki. Między czasie sprawdzili kierującego w policyjnym systemie, skąd otrzymali informację o tym, że 18 latek nie posiada w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli w aucie narkotyki w postaci marihuany.

 

Patrol drogówki, który dotarł na miejsce i wykonał u kierującego sprawdzenie stanu trzeźwości. 18 latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Ponadto wstępne badanie urządzeniem do wykrywania narkotyków w organizmie u 18 latka wykazało pozytywny wynik. Dlatego też policjanci udali się z mężczyzną na badanie krwi.  Kierowca został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem bez uprawnień, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie kary grzywny.

 

Policjanci przypominają!

 

Narkotyki poważniej niż alkohol zaburzają reakcję kierowców. Zakłócają ocenę czasu, odległości, prędkości i zdolność do podejmowania decyzji. Nawet niewielka ilość uważanej za niegroźną marihuany zaburza reakcję wzrokowo – ruchową. Zaburza przewidywanie podejmowanych manewrów. Kierowcy wydaje się, że np. skręca, a jedzie prosto.

 

Zgodnie z polskim prawem, posiadanie niewielkich ilości narkotyków “dla własnych potrzeb” jest działalnością nielegalną.

 

KPP Wałcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *