Walczyli o puchar sołtysa Falmierowa

W sobotę, 22 września 2018 roku, na boisku szkolnym w Falmierowie odbył się IV Turniej Sołectw o Puchar Sołtysa Falmierowa. Wydarzenie od kilku lat z sukcesem wpisuje się w kalendarz imprez sportowych Gminy Wyrzysk. Na zaproszenie organizatorów – Tadeusza Jagodzinskiego i Damiana Piwowarczyka odpowiedziało 5 drużyn. O zwycięstwo walczyli piłkarze z sołectw: Dobrzyniewo, Glesno, Gromadno, Kościerzyn Wielki i Falmierowo.

Po kilku godzinach piłkarskich emocji okazało się, że puchar sołtysa trafił do sołectwa Kościerzyn Wielki. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Sołectwo Falmierowo, a puchar za trzecie miejsce pojechał do Gromadna. Kolejne miejsca zajęli piłkarze z Glesna i Dobrzyniewa.

W podsumowaniu zawodów przewidziano także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Damian Piwowarczyk, a najskuteczniejszym bramkarzem Artur Osesek. Nie zabrakło także pucharu dla najstarszego uczestnika zawodów, którym okazał się sołtys Dobrzyniewa Leszek Malczewski.

Wszystkim zawodnikom, organizatorom i kibicom podziękowała przyglądająca się sportowym emocjom Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, dodając: – Mam nadzieję, że ten turniej będzie kontynuowany i będzie podobnie, jak wiele zawodów sportowych, częścią historii tej Gminy.

UM w Wyrzysku

walczyli_o_puchar_prezesa00

walczyli_o_puchar_prezesa17 walczyli_o_puchar_prezesa01 walczyli_o_puchar_prezesa02 walczyli_o_puchar_prezesa03 walczyli_o_puchar_prezesa04 walczyli_o_puchar_prezesa05 walczyli_o_puchar_prezesa06 walczyli_o_puchar_prezesa07 walczyli_o_puchar_prezesa08 walczyli_o_puchar_prezesa09 walczyli_o_puchar_prezesa10 walczyli_o_puchar_prezesa11 walczyli_o_puchar_prezesa12 walczyli_o_puchar_prezesa13 walczyli_o_puchar_prezesa14 walczyli_o_puchar_prezesa15 walczyli_o_puchar_prezesa16