Walizka marzeń – Konkurs plastyczny w 120-lecie Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej

Walizka_marzen_Konkurs

Lubisz marzyć i podróżować?  Z walizką lub bez. Poznawać ludzi i ciekawe miejsca w Twojej okolicy? W powiecie pilskim istnieje do dnia dzisiejszego fragment jednej z najdłuższych tras kolei wąskotorowych w dawnych Prusach Wschodnich. Kolej dojeżdżała do stacji: Białośliwie, Wysoka, Łobżenica, Kocik Młyn, Pobórka, Jeziorki Kosztowskie, Nieżychowo, Czajcze, Kijaszkowo, Szczerbin a z biegiem lat także do innych miejscowości, w stronę Nakła nad Notecią. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym uczniów klas I-III szkół podstawowych w 120-lecie Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

– Narysuj własne marzenia zainspirowane podróżą Wyrzyską Kolejką Powiatową.

– Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną: ołówek, kredka, pastele, farby, wycinanki.

– Każdy uczestnik może złożyć na konkurs jedna pracę, w formacie A3 (297×420 mm).

– Prace prosimy składać osobiście, nadsyłać pocztą do dnia 10 czerwca 2015 r. na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana, 64-920 Piła, ul. Buczka 14, z dopiskiem „Walizka marzeń”.  Pamiętajcie, aby dołączyć formularz zgłoszeniowy, dostępny w Bibliotece lub na stronie www.biblioteka.pila.pl

– Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: wiek artysty, pomysłowość, talent artystyczny.

– Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, odbędą się podczas 120. Urodzin Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej, w dniu 27 czerwca br. w Białośliwiu.

Organizatorami konkursu są: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, Gabinet Starosty Pilskiego. Honorowy patronat sprawują: Franciszek Tamas, Starosta Pilski oraz Towarzystwo W.K.P.

Nadesłanie prace przechodzą na własność PiMBP w Pile. Zgłoszenie się do konkursu traktowane jest, jako uznanie warunków regulaminów oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora, w związku z udziałem w niniejszym konkursie, zgodnie z ustawą z dnia 28. 08. 1997 r. O ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883).

Iwona Belter
biblioteka w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *