Walka o play-off – Kolejarz Opole vs Victoria Piła (relacja LIVE)

W niedzielę, 1 czerwca, Kolejarz Opole podejmie Victorię Piła. Mecz ma dla obu zespołów duże znaczenie w kontekście walki o wejście do play-off. Wśród gospodarzy zadebiutuje Andriej Kobrin.

Mająca wysokie aspiracje Victoria dotychczas rozczarowuje. Sezon rozpoczęła planowo, od pewnego zwycięstwa nad Wandą Kraków, jednak kolejne trzy mecze przegrała. Szczególnie bolesna była porażka z Ostrovią. Pilanie prowadzili nawet dziesięcioma punktami, by ostatecznie ulec dziewięcioma. W rezultacie spadli na ostatnie miejsce.

witalij_bielousow

Kierownictwo Victorii poszukuje optymalnego zestawienia. Z jednej strony posiada szerokie pole manewru (szansę otrzymało już ośmiu seniorów), z drugiej – przy ustalaniu składu może cierpieć na ból głowy, ponieważ zawodnicy są chimeryczni i przeplatają dobre występy kiepskimi. Zawodzi doświadczony Piotr Dym, a w Krośnie fatalnie spisał się debiutujący w zespole Władimir Borodulin. Dwucyfrowych zdobyczy nie gwarantuje także Jesper Monberg. Po przegranej z Ostrovią działacze zdecydowali się na zmiany i do Opola awizowali Kamila i Emila Pulczyńskich, którzy, podobnie jak Borodulin, byli przed sezonem przymierzani do Kolejarza. Pilanie liczą, że znajomość toru okaże się atutem Monberga i Witalija Biełousowa, przywdziewających w poprzednich latach plastron opolskiej drużyny. Szybkie przystosowanie się do torowych warunków będzie kluczowe. Owal po kilkudniowych opadach może stanowić zagadkę. Nie tylko dla gości, lecz dla gospodarzy również. Drugim będzie o tyle łatwiej, że w niedzielne przedpołudnie będą mogli przy Wschodniej potrenować.

To spotkanie ważne dla układu tabeli. Obie ekipy celują w pierwszą czwórkę i znajdują się w podobnym położeniu, mając na koncie po dwa punkty. Różnica polega na tym, że Victorię typowano wśród kandydatów do awansu, a Kolejarz w gronie kandydatów do czerwonej latarni. Do końca sezonu droga daleka. Niewykluczone, że zespół z Piły jeszcze włączy się do walki o czołowe pozycje, a opolanie zajmą jedną z ostatnich lokat. Jednak póki co trwa bój o wejście do fazy play-off.

Kolejarze w niedaleką przyszłość patrzą z optymizmem. Spowodowane jest to faktem, że w ostatnich spotkaniach, nawet tych przegranych, zaprezentowali się korzystnie, stawiając opór Ostrovii i Wandzie oraz wygrywając z rawiczanami. Prezes Jerzy Drozd uważa, że na koniec decydować będą punkty bonusowe. Liczy zatem na pokonanie Victorii, najlepiej z taką zaliczką, którą można by obronić w rewanżu. – Stawka jest bardzo wyrównana, a każdy zespół na własnym torze silny – podkreśla. – Podtrzymuję to, co mówiłem przed sezonem: presji na zawodnikach nie wywieramy, ale też nie jedziemy po to, by przegrać. Oczekujemy walki.

W składzie opolan dojdzie do jednej roszady. Bezbarwnego w Krakowie Rafała Flegera ma zastąpić powracający do drużyny Andriej Kobrin, który w piątek został potwierdzony do startów. – Traktujemy go jako uzupełnienie, co nie oznacza, że nie wiążemy z nim oczekiwań – wyjaśnia Jerzy Drozd. – Przeciwnie. To bardzo ambitny zawodnik i w naszych rozmowach zaznaczał, że chce się odbić od dna. Jeśli dorzuci 6-8 punktów do dorobku zespołu, będziemy zadowoleni. W przedsezonowych treningach prezentował się nie najgorzej.

Pogoda nie sprzyjała w tygodniu żużlowcom, jednak w piątek w Opolu wyszło słońce, a na niedzielę nie są zapowiadane deszcze. Aura nie powinna zatem pokrzyżować planów organizatorom. Początek interesująco zapowiadających się zawodów o godzinie 17.00.
Relacja na żywo: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/wydarzenie/25313

Awizowane składy:

Kolejarz Opole:
9. Oliver Berntzon
10. Rafał Fleger
11. Kai Huckenbeck
12. Stanisław Burza
13. Mariusz Staszewski
14. Damian Dróżdż

Victoria Piła:
1. Kamil Pulczyński
2. Emil Pulczyński
3. Jesper Monberg
4. Witalij Biełousow
5. Piotr Świst
6.
7. Arkadiusz Pawlak

Początek meczu: 17:00
Sędzia: Ryszard Bryła
Ceny biletów: 20 i 13 złotych

Źródło: Oliwer Kubus – sportowefakty.pl