„Warsztat Terapii Bożonarodzeniowej” z marzeniem na remont placówki

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards). Zachęcamy do wsparcia środkami pieniężnymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pile wyremontowaniu kolejnych pomieszczeń. Przy okazji wpłat można pozyskać płytę z przepięknie zaaranżowanymi kolędami w wykonaniu uczestników, terapeutów i gości Warsztatu Terapii Zajęciowej z Piły.

Warsztat realizuje ważne cele wspomagając wszechstronny rozwój osób z niepełnosprawnościami. Placówka jest miejscem, gdzie 40 osób niepełnosprawnych codziennie nabywa niezbędne umiejętności, również zawodowe, uczestniczą w różnych formach terapii i przede wszystkim, mają okazję do realizowania podstawowej potrzeby przynależności i akceptacji. Wielu z uczestników nazywa Warsztat swoim miejscem pracy i drugim domem, a na pewno już jest to miejsce, gdzie mają oni okazję poznawać przyjaciół i podtrzymywać długotrwałe więzi społeczne.

Dewizą WTZ w Pile od początku istnienia jest hasło: „Marzenia się spełniają!”. W zeszłym roku spełniono jedno z takich marzeń – realizując z podopiecznymi płytę w profesjonalnym studiu nagrań. Projekt zatytułowany został „Warsztat Terapii Bożonarodzeniowej”. Był to pomysł terapeutów oraz naszych podopiecznych zrealizowany wspólnymi siłami w ramach terapii zajęciowej. Chcieli w ten sposób poprawić standard Warsztatu oraz zebrać środki na niezbędne remonty. Owocem tego działania jest przepięknie wydana płyta, na której znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki w niebanalnych odsłonach, takich jak: Folk, Bossa Nova, Reggae, SKA oraz Folklor Warszawski. Są to takie utwory jak: „Gore gwiazda”, „Święty Mikołaj” autorstwa zespołu Arka Noego, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Nie było miejsca” oraz „Mizerna, cicha”. Instrumentarium jakie proponowali tworzą: skrzypce, gitary, akordeon, banjo, mandolina, gitara basowa, bębny i perkusja. Dodatkową niespodzianką są goście: muzycy zespołu Na Górze, Estera Naczk-Suska, Jakub Wicher oraz uczniowie wraz z kadrą Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wałczu. Na okładce płyty znajdują się niepowtarzalne ilustracje Uczestnika Warsztatu – Pawła. Do tej pory udało się pozyskać środki na remont łazienki oraz pracowni gospodarstwa domowego z darowizn za płytę cegiełkę.

Poprzez wpłacenie środków za pomocą portalu zrzutka macie Państwo okazję wesprzeć placówkę i pozwolić jej spełnić kolejne marzenie, jakim jest remont kolejnych pomieszczeń. Potrzeby remontów są duże a środki, jakimi dysponują nie są wystarczające. Sami nie są obojętni na potrzeby innych i gdy jest taka możliwość to starają się nieść pomoc. Ich podopieczni w ramach wolontariatu pomagają Pilskiemu Schronisku dla zwierząt, w czasie pandemii zajmowali się szyciem i rozprowadzaniem maseczek, co roku biorą udział w Świątecznej Zbiórce Żywności.

Wspierając WTZ wspieracie Państwo marzenia, ale również macie niepowtarzalną okazję zdobycia przepięknie zaaranżowanych kolęd w wykonaniu uczestników, terapeutów i gości Warsztatu Terapii Zajęciowej, które nadadzą wyjątkowego klimatu zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Przekonacie się, iż połączenie talentu niepełnosprawnych i pełnosprawnych muzyków może zaowocować niezwykłym dziełem.

Aby otrzymać płytę, przeznaczoną na rozwój Warsztatu oraz potrzebny dla jego dalszego funkcjonowania remont, zachęcamy do wpłat powyżej 30zł z podaniem danych potrzebnych do wysyłki .

Link do wpłat: https://zrzutka.pl/wfs5xy

Gore Gwiazda – Warsztat Terapii Bożonarodzeniowej – WTZ Motylewska 2019 -video https://www.youtube.com/watch?v=jysnn5-Yt8Q&feature=emb_title

Razem spełniajmy marzenia!

(SE)

warsztat_terapii

warsztat_terapii1_02 warsztat_terapii1_01