Warsztaty Bezpiecznego Przedszkolaka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 13 w Pile niespodziankę. W budynku pilskiej jednostki odbyły się „Warsztaty Bezpiecznego Przedszkolaka” Niecodzienni  goście  mieli okazję m.in. poznać tajniki pracy funkcjonariuszy i na kilka chwil wcielić się w rolę policjanta. Dla najmłodszych gości czekało wiele niespodzianek oraz upominków.

Komendę Powiatową Policji w Pile odwiedzili niecodzienni goście. Chłopcy i dziewczynki  z Publicznego Przedszkola nr 13 w Pile wraz z nauczycielami przybyli na spotkanie punktualnie o godzinie 09.30. Policjanci z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków przygotowali zajęcia pn. „Warsztaty Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat bezpiecznych zachowań podczas letnich zabaw na podwórku, postępowania z nieznajomymi, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podkreślili, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Podkreśliły też, że numer alarmowy nie służy do zabawy, ale by ratować ludzi.

Następnie przedszkolaki zwiedziły  stanowisko kierowania jednostką, gdzie zobaczyły monitoring miasta i posłuchały, jak drogą radiową wywołuje się patrole policyjne. Ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także psy, które na co dzień pełnią służbę z policjantami.

Podczas spaceru najmłodsi odwiedzili również Salę Tradycji, w której znajdują się różnego rodzaju eksponaty broni, mundury, odznaczenia, a także sprzęt, który kilkadziesiąt lat temu służył policjantom do pracy, m.in. aparat fotograficzny z 1932 roku.

Na gości w sali konferencyjnej czekał słodki poczęstunek, a tuż po nim gry i zabawy o charakterze edukacyjnym. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodkie upominki, a także elementy odblaskowe, by zawsze być widocznym, a szczególnie w nadchodzącym okresie wakacyjnym.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

warsztaty_bezpiecznego01

warsztaty_bezpiecznego02 warsztaty_bezpiecznego03 warsztaty_bezpiecznego04 warsztaty_bezpiecznego05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *