Warsztaty ogrodnicze, w ramach Książka jest O.K!

Jaki może być ogród? Taki jak podpowiada nam wyobraźnia! – dowiedzieliśmy się podczas wydarzeń artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!” Inspirację do spotkań stanowiła książka pt. „O.G.R.Ó.D. Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze” autorstwa Adama Wójcickiego i Ewy Kołaczyńskiej.  

O niesamowitych ogrodach na świecie opowiadał Adam Wójcicki, autor ilustracji w książce. Ujrzeliśmy m.in. obrośnięty drzewami blok mieszkalny we Włoszech i fabrykę pnączy (dawniej fabrykę maszyn), zielony pasaż na starym, zapomnianym wiadukcie kolejowym w Nowym Jorku oraz ogród Dawida Latinera, który posadził trzykrotkę w dużej szklanej butli, podlał, zakorkował i nie otwierał jej przez 40 lat.

W Brzostowie (gmina Miasteczko Krajeńskie) stworzyliśmy makietę miasta z mnóstwem ogrodów. Natomiast w Pile, w Filii nr 7 przy al. Poznańskiej pod okiem pani Magdaleny Gawrońskiej z Centrum Ogrodniczego Prima stworzyliśmy ogrody wiszące, w słoiku a nawet ogród mobilny. A o to efekty naszych działań 😉

Spotkania odbyły się w ramach projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana we współpracy z Centrum Ogrodniczym PRIMA, Radą Osiedla Koszyce, Gminną Biblioteką Publiczną w Miasteczku Krajeńskim. Kołem Gospodyń Wiejskich w Brzostowie. DZIĘKUJEMY;-)

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

I.B
Fot. Brzostowo (Miasteczko Krajeńskie), Piła, 25 czerwca br., Marzenna Krakowiak

warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok00

warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok09 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok01 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok02 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok03 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok04 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok05 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok06 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok07 warsztaty_ogrodnicze_ksiazka_jest_ok08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *