Warto o tym wiedzieć! – Wykład dr Grażyny Kuczek

Warto_o_tym_wiedziec

Dzisiejszy styl życia, szybkie tempo, wysokokaloryczne posiłki, zmniejszenie aktywności fizycznej i stres mogą doprowadzić do cukrzycy. O niej a także o innych schorzeniach ówczesnej cywilizacji będzie można usłyszeć na profesjonalnym i bardzo pouczającym wykładzie znanej prelegentki dr Grażyny Kuczek. Spotkanie odbędzie się we wtorek 25 listopada o godz. 18.00 PWSZ w Pile, budynek H. Zapraszamy.

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, której rozwój najczęściej determinuje zachodni styl życia. Na świecie prawie 400 mln osób cierpi z tego powodu. Wysoki poziom cukru we krwi jest bardzo obciążający dla organizmu i jeśli problem nie jest skutecznie leczony prowadzi do inwalidztwa i przedwczesnej śmierci. Szacuje się, że na świecie, co 5 sekund ktoś umiera z tego powodu i są to często osoby w najbardziej produktywnym wieku 40–60 lat.

Grażyna Kuczek – lekarz medycyny. Autorka książek: „Zdrowie z wyboru”, „ABC zdrowego stylu życia”, „Sposób na nadwagę”, „Zdrowie – twój wybór”. Odbyła staż i szereg szkoleń w USA w zakresie medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem. Redaktor czasopisma „Zdrowie z wyboru”, koordynator i lekarz prowadzący programu rewitalizacji i edukacji zdrowotnej NEWSTART. Prelegentka wykładów na terenie Polski, USA i Australii. Wykładowca w WSTH. Prowadzi własną praktykę lekarską.
Informacje: 667984867.

(SE)