Wąż na plaży i osy w osobówce

13 sierpnia 2020 r. około godz.17:30 Straż Pożarna w Chodzieży otrzymała dość nietypowe zgłoszenie dotyczące węża, który pełza po plaży publicznej nad jeziorem Karczewnik.

Na miejsce zadysponowano zastęp ratowniczy z JRG Chodzież. Na miejscu okazało się, że wąż o długości około 60-70cm pełza po plaży i wzbudza wielkie zainteresowanie wśród dużej grupy plażowiczów. Wg ubarwienia stwierdzono, że jest to zaskroniec zwyczajny, wąż niejadowity, który często występuje na podmokłych terenach w pobliżu jezior i bagien. Strażacy schwytali węża do plastikowego wiadra, a następnie wypuścili go w pobliskim lesie. Wąż bezpiecznie oddalił się w zarośla lasu o własnych siłach.

Tego samego dnia 13 sierpnia 2020 r. około godz.17.00 do SK KP PSP Chodzież wpłynęło zgłoszenie o osach, które zagnieździły się w samochodzie osobowym, który stoi na prywatnej posesji w Studzieńcu. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Chodzież. Jak się okazało, niebezpieczne owady błonkoskrzydłe znalazły sobie nowy dom pod karoserią auta osobowego Smart. Jak widać w dniu tym zwierzęta dały o sobie znać strażakom w dość specyficzny sposób.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Paweł Felski

waz_na_plazy1_01

waz_na_plazy1_05 waz_na_plazy1_02 waz_na_plazy1_03 waz_na_plazy1_04