Weekendowe zbiórki na rzecz budowy pilskiego hospicjum

Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile organizuje w dniach 18 i 19 kwietnia (sobota, niedziela) w godz. 12.00 – 16.00 zbiórki publiczne na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Akcje będą miały miejsce na pilskiej Wyspie podczas III Krajowej Wystawy Miasto – Ogród.

Wolontariusze (członkowie Towarzystwa i uczniowie pilskich szkół – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej („Teatralna”), Zespołu Szkół Gastronomicznych i Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum (na ul. Libelta) będą ubrani w żółte koszulki z logo TPCH oraz wyposażeni w oznakowane puszki i imienne identyfikatory. Wspomniane zbiórki zostaną zorganizowane na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r.

Towarzystwo Pomocy Chorym powstało w 1998 roku, a celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz ich rodzinami. Towarzystwo prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej w ramach, której zajmuje się chorymi, świadcząc im opiekę lekarską i pielęgniarską w ich domach. Będąc świadomymi ogromu potrzeb oraz wychodząc naprzeciw ludziom chorym i cierpiącym z terenu Powiatu Pilskiego, Towarzystwo podjęło wyzwanie budowy wspomnianego hospicjum stacjonarnego, na którego budowę potrzebna jest kwota 7 mln zł.

Aktualnie Towarzystwo jest właścicielem działki pod budowę oraz posiada projekt przyszłej placówki, wykonany przez pilskiego architekta p. Andrzeja Gierlikowskiego. Ciągle jednak zbierane są środki, które mają zapewnić niezbędny wkład własny przy staraniach się o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej.

Patronat Honorowy nad inicjatywą budowy hospicjum objęli: Prezydent Miasta Piły p. dr Piotr Głowski oraz Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej JE. Biskup Edward Dajczak.

Warto również dodać, że na stronie internetowej Towarzystwa Pomocy Chorym (www.tpch.pila.pl) znajduje się zakładka e-pity do dwóch darmowych i godnych zaufania programów umożliwiających elektronicznie przez internet rozliczanie deklaracji rocznych PIT za 2014 rok i przekazanie jeden procent podatku dochodowego na rzecz budowy.

Wszystkim, którzy chcieliby dodatkowo dokonać wpłaty lub przekazać darowiznę podajemy niezbędne informacje:

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
ul. Gen. Andersa 34
64- 920 Piła,
tel. 67 353 23 31, e-mail: tpch25@poczta.onet.pl
Strona internetowa: www.tpch.pila.pl
KRS 0000044377
nr konta: PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

Podczas wspomnianych zbiórek na pilskiej Wyspie, będzie można uzyskać informację na temat szeroko zakrojonej działalności Towarzystwa, a także organizowanego przez TPCH majowego turnusu rehabilitacyjnego w Ustroniu Morskim, na który są jeszcze wolne miejsca.

Anna Fons

weekendowe_zbiorki10

weekendowe_zbiorki18 SONY DSC SONY DSC weekendowe_zbiorki13 weekendowe_zbiorki14 weekendowe_zbiorki15 weekendowe_zbiorki16 weekendowe_zbiorki17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *