Wernisaż JELO

7 maja 2015 r. o godz.18:00 w Galerii „Labirynt” PSM L-W, ul. Sikorskiego 33 w Pile odbył się jubileuszowy, dziesiąty już wernisaż prac plastycznych Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych pt. „Dzielimy się swoją twórczością świętując 10 rocznicę powstania JELO”. Wystawę tę, jak i wystawę fotografii w pilskim Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji, dokumentującą jubileusz Stowarzyszenia, zasponsorował  w większości Urząd Miasta Piły.

Prace malarskie i rzeźbiarskie, które oglądać można do końca maja, w tym roku wystawili: Regina Ankiewicz, Bożena Bura, Zdzisława Brodawka, Hanna Cudnowska-Tomczyk, Edward Cuper, Wanda Dylla, Urszula Fischer, Iwona Ignaszak, Ewa Jabłońska, Renata Kopić-Sądel, Jacek Matusiak, Irena Lenart, Sławomira Lewińska, Hanna Łastowska-Semrau, Bogusława Różańska i Lidia Wszołek.

Po poetyckim wprowadzeniu przez Ewę Nowakowską, prezes Bogusława Różańska, przywitała przybyłych na wernisaż gości, po czym krótko przypomniała historię: działalności stowarzyszenia, założycielki Hanny Łastowskiej oraz działań związanych z jubileuszem (11 marca br. JELO przygotowało we współpracy z Kołem Emerytów nr 4 przy ZNP oddz. w Pile „wieczór” poświęcony Kobiecie pt. „Portret Kobiety pędzlem i piórem malowany”, swoje prace również przygotowano na Noc Muzeów w Gimnazjum nr 5, a także część innych ofiarowano w prezencie dla pilskiego szpitala). Następnie podziękowała swoim koleżankom i kolegom za długoletnią współpracę.

Otwarcie wystawy swoim występem uświetnili, najpierw grą na skrzypcach – Bartek Szpot, uczeń ZS nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile, następnie nauczycielka tej samej szkoły, Dominika Wróbel, która zaśpiewała profesjonalnie trzy utwory, pięknie komponujące się z wystawą. Po części artystycznej wszyscy obecni na wystawie zaproszeni zostali do jej oglądania i do poczęstunku. Sprawnie podzielony został tort w kształcie palety, a publiczność mogła przy okazji kontemplować zgromadzone na wystawie dzieła i rozmawiać z ich twórcami.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych JELO w Pile

wernisaz_jelo10

wernisaz_jelo26 wernisaz_jelo11 wernisaz_jelo12 wernisaz_jelo13 wernisaz_jelo14 wernisaz_jelo15 wernisaz_jelo16 wernisaz_jelo17 wernisaz_jelo18 wernisaz_jelo19 wernisaz_jelo20 wernisaz_jelo21 wernisaz_jelo22 wernisaz_jelo23 wernisaz_jelo24 wernisaz_jelo25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *