Wesprzyj Letnią Zbiórkę Żywności w Pile

wesprzyj_letnia

Już w najbliższą sobotę 27 sierpnia Pilski Bank Żywności organizuje Letnią Zbiórkę Żywności pod hasłem „Nie jestem obojętny! POMAGAM”. Zbiórka odbędzie się 27 sierpnia od godziny 18 do 21 na Placu Staszica w trakcie Zakończenia Lata i przed koncertem zespołu KULT.

– Mając w pamięci rekordową zbiórkę podczas akcji „Podziel się Posiłkiem” w 2011 roku, liczymy również na dużą hojność Pilan – mówi Mieczysław Augustyn Prezes Pilskiego Banku Żywności.  

Wzorem zbiórki z 2011 roku można przynosić żywność do namiotu Pilskiego Banku Żywności, który będzie usytuowany przy wejściu do Regionalnego Centrum Kultury, a jeśli ktoś nie będzie miał produktów ze sobą, może zakupić cegiełkę o wartości 10 zł, 20 zł i 50 zł lub wesprzeć jakąkolwiek kwotą wrzucając do puszki wolontariuszom chodzącym po placu.

– Ten rok jest szczególnie trudny dla naszych mieszkańców, szalejąca inflacja i niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza sprawia, że ubywa nam darczyńców i darowizn. Przez to mieszkańcom żyje się trudniej i dlatego chcemy wesprzeć mieszkańców Piły przekazując paczki żywnościowe. Za zebrane pieniądze kupimy produkty, które trafią do Pilan – powiedział Stanisław Borecki Dyrektor biura Banku.  

Można też dokonać wpłaty darowizny bezpośrednio na konto 79 1090 1320 0000 0001 4983 8428 z dopiskiem „Nie jestem obojętny! POMAGAM”.

Zachęcamy do wsparcia akcji, nie bądźmy obojętni! POMAGAJMY.

Emil Żerebiło
Bank Żywności w Pile