Weź udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Starosta Pilski Franciszek Tamas zaprasza do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada okażmy radość i dumę z naszej niepodległości!

Obchody Dnia Niepodległości rozpoczną się od próby bicia światowego rekordu Guinnessa w jak największej ilości osób niosących flagę jednocześnie. Wydarzenie to Starostwo Powiatowe w Pile współorganizuje ze Stowarzyszeniem Biegaczy Gminy Szydłowo. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne, które musi być zorganizowane zgodnie z zasadami komisji konkursowej rekordu Guinnessa. O godzinie 9.00 rozpocznie się rejestracja uczestników, ich liczenie i ustawianie w szyku. Każdy też dostanie opaskę na rękę. 400-metrowej długości flaga (uszyta w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie) będzie rozwijana od placu Zwycięstwa wzdłuż ulicy Bohaterów Stalingradu. O godz. 10.00 rozpocznie się przemarsz z flagą trasą, która będzie wiodła ulicami Okrzei, Sikorskiego, Kilińskiego i z powrotem na plac Zwycięstwa.

Chcielibyśmy 11 listopada pobić rekord Guinnessa, dlatego zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, zapraszamy również przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń pozarządowych, zawodników i działaczy klubów sportowych z terenu powiatu pilskiego, młodzież szkół wszystkich szczebli, a także zachęcamy instytucje i zakłady pracy do wystawienia swoich reprezentacji. Mamy nadzieję, że będzie nas przynajmniej 2140 osób. Wtedy rekord zostanie pobity!

11 listopada, IX Biegiem Niepodległości, kończymy również tegoroczną edycję powiatowego cyklu „Biegaj z nami”. Szacujemy, że uczestniczyć w nim będzie ok. 500-600 biegaczy z terenu całego powiatu pilskiego. Bieg wystartuje o godz. 13.00 z placu Zwycięstwa. Trasa wynosi 6200 metrów i prowadzić będzie przez rondo przy Hotelu Gromada, aleją Jana Pawła II, rondo Solidarności, ulicą Browarną, Zygmunta Starego, Podgórną, Żeromskiego, Trentowskiego, Wyszyńskiego, Dygasa do placu Zwycięstwa, gdzie znajdować się będzie meta. Zapisywać się można internetowo do 9 listopada lub bezpośrednio przed biegiem w biurze zawodów.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy również do udziału w mszy świętej w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile o godz. 15.00. Po mszy zgromadzone delegacje przejdą pod pomnik na placu Zwycięstwa, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

W ramach obchodów odbędą się także dwa koncerty. 11 listopada o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbędzie się koncert pt. „W krainie uśmiechu”, w którym usłyszymy arie z najpiękniejszych oper i operetek w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Koncert poprowadzi znany śpiewak operowy Kazimierz Kowalski. Aby pozostać dłużej w atmosferze Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy także na koncert w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego pt. „Raduje się serce, raduje się dusza”, który odbędzie się 13 listopada o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Będzie to już IV Koncert Muzyki Polskiej organizowany przez Powiat Pilski, podczas którego będzie okazja do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny.
Dziękujemy Gminie Piła za zaangażowanie i wsparcie organizacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także pilskim policjantom, Straży Miejskiej, strażakom, służbie medycznej, harcerzom i wolontariuszom za zabezpieczenie obchodów.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

wez_udzial_w_obchodach00

wez_udzial_w_obchodach02 wez_udzial_w_obchodach01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *