Widzisz niedoskonałości na drodze? REAGUJ!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęli akcję profilaktyczną pn. „Widzisz niedoskonałości na drodze? Reaguj!” Policjanci spotykają się z uczestnikami ruchu drogowego i podkreślają, że niewłaściwa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu, czy nieprawidłowe oznakowanie drogi ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Mundurowi zachęcają do reagowania na wszelkie nieprawidłowości i korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której można podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących na przykład na drodze. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach akcji pn. „Widzisz niedoskonałości na drodze? Reaguj!” spotykają się z uczestnikami ruchu drogowego i podkreślają, że niewłaściwa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu, czy nieprawidłowe oznakowanie drogi ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Często może być to przyczyną uszkodzeń samochodów, wypadków, a przede wszystkim stresu i dyskomfortu kierowcy i pasażerów.

Mundurowi przygotowali ulotki informujące o trwającej akcji profilaktycznej i jednocześnie zachęcają do reagowania na wszelkie napotkane nieprawidłowości. Informacje dotyczące wszelkich utrudnień na drodze można zgłosić bezpośrednio za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, odwiedzając stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Pile: http://www.pila.policja.gov.pl/

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

widzisz_niedoskonalosci00

widzisz_niedoskonalosci01