Wiedza szczególnie potrzebna

Utrata przytomności, drgawki, zadławienie i oparzenie. Między innymi z tymi sytuacjami musieli się zmierzyć ostatnio pracownicy Altvater Piła.

Na szczęście wszystkie te sytuacje były pozorowane, a wszystko odbywało się w ramach kilkugodzinnego szkolenia, które poprowadził Szymon Kozłowski z Polskiej Grupy Ratownictwa Medycznego.

– Kładziemy ogromny nacisk na bezpieczeństwo naszych pracowników. Ten kurs, który był prowadzony na bardzo wysokim poziomie, jest już którymś z kolei. Uczestniczą w nim nie tylko nasi nowi pracownicy, ale też ci, którzy odbyli go wcześniej, dla przypomnienia – informuje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. – Mamy nadzieję, że nasi pracownicy nigdy nie będą musieli wykorzystywać zdobytej wiedzy w praktyce ani w zakładzie pracy, ani na ulicy, ani w domu. Wiemy jednak, że z wiedzą, jak należy to zrobić czują się bezpiecznie i na pewno nie zawahają się udzielić pomocy, kiedy ktoś będzie jej potrzebował.

W Pile ma niedługo powstać mapa rozmieszczenia defibrylatorów AED, która będzie dostępna w aplikacji. Warto wiedzieć, że szanse na przywrócenie krążenia wzrastają o 70 procent, jeśli podczas resuscytacji użyjemy AED.

Altvater Piła z siedzibą na Łącznej, instalacja Mechaniczno-Biologicznego Przekształcania Odpadów w Kłodzie już takie urządzenia posiadają.

Pamiętajmy, że z defibrylatorów umiejscowionych w Altvaterze powinni – w razie potrzeby – korzystać wszyscy mieszkańcy – w końcu chodzi o ludzkie życie.

ENERIS

wiedza_szczegolnie1_01

wiedza_szczegolnie1_02