Wielka Drużyna Zielonych PRGOK sadziła drzewka na szkolnym boisku

Mali ekolodzy w Pile wiedzą jak ważne znaczenie mają drzewa w życiu człowieka i krajobrazie przyrody. 7 kwietnia Wielka Drużyna Zielonych PRGOK, wraz z innymi dziećmi,   na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile posadzili osiem drzewek (klony), o które będą dbać nie tylko od święta, ale przez cały rok. Jedno z drzewek ma od dziś również swoje imię, Perguś’.

Tej wyjątkowej akcji towarzyszyła, prelekcja ekologiczna, którą przeprowadził w fajnej, przyjacielskiej atmosferze, prowadząc dialog z dzieciarnią, Zygmunt Jasiecki, przewodniczący Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

– Podczas tej prelekcji chciałem przekazać w ciekawy sposób tym młodym przyjaciołom wiedzę o ekologii. Jak się patrzy na wielką salę, gdzie ich było ponad 400, było widać, że słuchają z zainteresowaniem. Ta wiedza u nich pozostanie, ale trzeba co jakiś czas to powtarzać. W tej szkole istnieje klasa patronacka, która zadba aby ta wiedza docierała do ich koleżanek i kolegów. Zasadzone dzisiaj drzewka mają pięknie się wkomponować w krajobraz szkolny, produkować tlen, aby dzieci miały czym oddychać – mówił Zygmunt Jasiecki, przewodniczący ZM PRGOK w Pile. – Już dziś zapraszam na Światowy Dzień Ziemi, który będziemy obchodzić na pilskiej Wyspie. Będzie się wiele działo, będą dzieci i młodzież nie tylko z Piły. Ma się pojawić bardzo ciekawy gość, który z nami ma podjąć współpracę. Kto to będzie, teraz nie zdradzę. Nich to będzie niespodzianka.

Po prelekcjach ekologicznych, po schodach z hasłami ekologicznymi w szkołach, po marszach antysmogowych w danej gminie, ta dzisiejsza akcja z drzewkami to kolejny dobry pomysł PRGOK w procesie kształcenia młodego pokolenia i podnoszenia świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.

Sebastian Daukszewicz

wielka_druzyna_zielonych00

wielka_druzyna_zielonych48 wielka_druzyna_zielonych01 wielka_druzyna_zielonych02 wielka_druzyna_zielonych03 wielka_druzyna_zielonych04 wielka_druzyna_zielonych05 wielka_druzyna_zielonych06 wielka_druzyna_zielonych07 wielka_druzyna_zielonych08 wielka_druzyna_zielonych09 wielka_druzyna_zielonych10 wielka_druzyna_zielonych11 wielka_druzyna_zielonych12 wielka_druzyna_zielonych13 wielka_druzyna_zielonych14 wielka_druzyna_zielonych15 wielka_druzyna_zielonych16 wielka_druzyna_zielonych17 wielka_druzyna_zielonych18 wielka_druzyna_zielonych19 wielka_druzyna_zielonych20 wielka_druzyna_zielonych21 wielka_druzyna_zielonych22 wielka_druzyna_zielonych23 wielka_druzyna_zielonych24 wielka_druzyna_zielonych25 wielka_druzyna_zielonych26 wielka_druzyna_zielonych27 wielka_druzyna_zielonych28 wielka_druzyna_zielonych29 wielka_druzyna_zielonych30 wielka_druzyna_zielonych31 wielka_druzyna_zielonych32 wielka_druzyna_zielonych33 wielka_druzyna_zielonych34 wielka_druzyna_zielonych35 wielka_druzyna_zielonych36 wielka_druzyna_zielonych37 wielka_druzyna_zielonych38 wielka_druzyna_zielonych39 wielka_druzyna_zielonych40 wielka_druzyna_zielonych41 wielka_druzyna_zielonych42 wielka_druzyna_zielonych43 wielka_druzyna_zielonych44 wielka_druzyna_zielonych45 wielka_druzyna_zielonych46 wielka_druzyna_zielonych47