Wielkie Sukcesy Pilskich Modelarzy. Mamy złote medale w Mistrzostwach Polski

Choć próżno ich szukać na pilskim lotnisku, nie organizują zawodów jak w latach ubiegłych z różnych przyczyn, to osiągają sukcesy, godnie reprezentując Miasto Piła. Mowa o modelarzach z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych, którzy ostatnio zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski. W ostatnich czasach próżno szukać drużyny w pilskim sporcie, która taki sukces by odniosła w ostatnich latach.

Droga do sukcesu nie była łatwa. Jak informuje szef pilskich modelarzy Ryszard Lewandowski najpierw był Podlodów koło Dęblina, gdzie rozegrano dwie edycje Pucharu Polski. Znakomicie spisali się tam Hubert Niezborała oraz Dariusz Stężalski, którzy wygrali swoje konkurencje, odpowiednio w klasie F1A Std. oraz F1A – szybowce.

Ponadto Ryszard Lewandowski był raz drugi i w drugim dniu trzeci. Pozwoliło to na objęcie prowadzenia w Pucharze Polski zarówno Stężalskiemu jak i Niezborale. Przy czym w Standardach Lewandowski jest drugi. A została już tylko ostatnia runda, która zostanie rozegrana niebawem w Częstochowie.

Jednak największy sukces nasi modelarze odnieśli w Turbii koło Stalowej Woli. Rozegrano tam, bowiem 84 – te Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających.

Ekipa w składzie: Dariusz Stężalski, Jakub Jaraczewski, Hubert Niezborała, Krzysztof Stężalski, Jan Katzban oraz Ryszard Lewandowski zdobyła drużynowe Mistrzostwo Polski w klasie F1A!

Pilanie latali ładnie zespołowo, a momentami nawet brawurowo i nie stracili nawet jednej sekundy i punktu, co pozwoliło im zdetronizować dominatora w ostatnich latach, ekipę Aeroklubu Podkarpackiego. Trzeci był Aeroklub Poznański. W pokonanym polu zostały także ekipy takie jak GSML – Gliwice, ,,Jedynka” – Chrubieszów i kilkanaście innych.

A ponadto Jakub Jaraczewski został Indywidualnym Wicemistrzem Polski.

– Po raz pierwszy tak naprawdę polataliśmy tak zespołowo.Była komunikacja i wzajemna pomoc. Niestety to brak możliwości treningowych ( ciągle nie maja dostępu do Pilskiego Lotniska dop. red.) powodowała niemożliwość zgrania się zespołu. Ale jak widać wyciągnięto odpowiednie wnioski i jest upragnione złoto – mówi dumnie Ryszard Lewandowski, prezes PKML.

A co dalej? Dalej jeszcze start w ostatniej edycji Pucharu Polski, gdzie nasi prowadzą, ale w czołówce jest ciasno. Miejmy nadzieję, że po zawodach w Częstochowie będziemy mogli napisać, że Piła Szybownikami Stoi. Bo to co już zdobyli nie miało jeszcze miejsca w całej Historii Lotniczej Piły.

Gratulacje dla medalistów i czekamy na kolejne sukcesy oraz rozwiązanie problemu z pilskim lotniskiem.

Wyniki tutaj

Sebastian Daukszewicz

wielkie_sukcesy_pilskich1_01

wielkie_sukcesy_pilskich1_07 wielkie_sukcesy_pilskich1_02 wielkie_sukcesy_pilskich1_03 wielkie_sukcesy_pilskich1_04 wielkie_sukcesy_pilskich1_05 wielkie_sukcesy_pilskich1_06