Wielkopolska Izba Lekarska uruchomiła „Test dla lekarza”

wielkopolska_izba
Od 2 listopada br. lekarze i lekarze stomatolodzy mają możliwość zgłaszania się do wykonania testów PCR na obecność wirusa SARS-Cov-2 w kilkunastu wielkopolskich punktach pobrań m.in. Poznaniu, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Lesznie, Słupcy.

– W sytuacji epidemiologicznej, w jakiej jesteśmy, każdy lekarz, lekarz dentysta powinien mieć możliwość wykonania testu w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2. Nasz program jest odpowiedzią na pytania wszystkich tych lekarzy, którzy nie mają możliwości wykonania testu u żadnego ze swoich pracodawców, czy zleceniodawców i lekarzy emerytów nie mających możliwości wykonania testu poza systemem POZ – zaznacza Artur de Rosier – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Lekarz biorący udział w programie partycypuje w kosztach wykonania testu w wysokości 150,00 zł. Pozostałą część kosztów pokrywa Wielkopolska Izba Lekarska.
Lekarz wypełnia formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (wil.org.pl/test-dla-lekarza) i po otrzymaniu zgłoszenia kontaktuje się z nim pracownik biura Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Po dokonaniu opłaty i otrzymaniu kodu autoryzacyjnego może zgłosić się na badanie.

Wynik testu otrzymuje bezpośrednio od laboratorium wykonującego badanie, na podstawie otrzymanego wcześniej kodu autoryzacyjnego.

Badania wykonywane są w punktach pobrań Laboratorium Medycznego Diagnostyka i Szpitala w Słupcy.

Więcej na stronie: wil.org.pl

Katarzyna Strzałkowska
Rzecznik Prasowy WIL
Fot. poznan.tvp.pl