„Wielkopolska Wodorowa”

wielkoposka_wodorowa

Senator Adam Szejnfeld i poseł Tomasz Nowak, w ramach Parlamentarnych Zespołów Sejmu i Senatu organizują w dniu 26 styczna br. ogólnopolską konferencję pt. „Wielkopolska Wodorowa”.

– Gospodarna Wielkopolska, to także Wielkopolska innowacji, nowych technik i technologii. Gospodarna Wielkopolska, to również Wielkopolska ekologiczna, która stawia na rozwój nowych źródeł czystej energii, dlatego warto i trzeba o tym rozmawiać nie tylko w gronie przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ale także ludzi świata badań i nauki oraz biznesu – uważa senator Adam Szejnfeld, współorganizator Konferencji.

Konferencja odbędzie w ramach działalności Wielkopolskiego Zespołu Parlamentarnego oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Sprawiedliwej Transformacji na platformie ZOOM w najbliższy wtorek, w dniu 26.01.2021r. w godzinach od 11:00 – 13:30. W telekonferencji udział wezmą m.in.  Minister Środowiska Pan Michał Kurtyka oraz Marszałek Województwa Wlkp. Pan Marek Woźniak, a także prezydent Piły, pan Piotr Głowski oraz prezydent Konina, pan Piotr Korytkowski. Do udziału w konferencji oraz w dyskusji zaproszenie zostało wystosowane do samorządowców, organizacji gospodarczych oraz przedstawicieli świata szkolnictwa wyższego i nauki, a także do mediów.

„Wielkopolska Wodorowa” to on-linowa konferencja w skali ogólnokrajowej, choć poświęcona będzie szansom, możliwościom i planom rozwoju nowoczesnego wykorzystania wodoru w Wielkopolsce, szczególnie w subregionach pilskim i konińskim.

– Rozwój gospodarki w dużej mierze zależeć będzie od innowacyjności i umiejętności wdrażania nowych rozwiązań. Wykorzystanie potencjału rozwoju strategii wodorowej to dobry i ważny kierunek, nie tylko dla nas w Wielkopolsce, ale i całego kraju oraz Europy i świata. –  uważa senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska
Dyrektor Biura Senatorskiego
Biuro Adama Szejnfelda