Wiemy, kto powalczy w Pile o tytuł mistrza Polski w Półmaratonie

Wiemy_kto_powalczy_w_Pile

Podczas Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 września) poznamy nowego mistrza Polski w biegu na dystansie 21,097km wśród kobiet i mężczyzn. W gronie faworytów imprezy wymieniani są Marcin Błaziński, obrońca tytułu wywalczonego w 2013 roku w Pile, drugi przed rokiem Paweł Ochal, a także Błażej Brzeziński, Artur Kern i Radosław Kłeczek. Wśród kobiet najpoważniejszymi kandydatkami do mistrzostwa są Ewa Kucharska, Patrycja Włodarczyk oraz Izabela Trzaskalska.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zamknął listy startowe zawodników, którzy będą rywalizować o tytuły mistrzowskie na dystansie półmaratonu. Na ulicach Piły o zwycięstwo walczyć będzie 19 zawodniczek i 27 zawodników. W utrzymaniu szybkiego tempa biegu pomagać będą zagraniczni biegacze zaproszeni do udziału w imprezie przez organizatora. W Pile pobiegną m.in. Kenijczycy z sukcesami startujący już wcześniej w Polsce – Robert Wambua zwycięzca tegorocznego Półmaratonu Wtórpolu w Skarżysku-Kamiennej (01:03:15) oraz Daniel Muteti najszybszy w tym roku podczas Półmaratonu Wrocław z czasem 01:02:27.

Wśród kobiet na starcie stanie m.in. Ukrainka Svitlana Stanko, która z czasem 01:12:09 zajęła czwarte miejsce w tegorocznym 9. PZU Półmaratonie Warszawskim, a także legitymująca się rekordem życiowym 01:11:33 Białorusinka Volha Krautsova.

– Ulice Piły są areną walki o tytuł mistrza Polski wśród mężczyzn od 2000 roku. W tym roku podczas pilskiej połówki po raz pierwszy wyłonimy również najszybsze Polki na dystansie 21,097km. W ubiegłych latach wielokrotnie byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji zawodników, często o zwycięstwie przesądzały sekundy. Liczymy, że tegoroczny bieg będzie toczył się w szybkim tempie. Zawodnicy, którzy znajdują się na liście startowej potrafią szybko biegać, a nasza trasa temu sprzyja. Do startu w Pile zaprosiliśmy zagranicznych biegaczy, którzy wyróżniali się podczas innych zawodów organizowanych w Polsce. Wierzymy, że pomogą polskim zawodnikom w osiąganiu dobrych wyników – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Półmaraton Philipsa w Pile to obowiązkowa pozycja w kalendarzu startowym wielu biegaczy. Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września, i ten termin pilskiego biegu gwarantuje jego uczestnikom doskonałe przetarcie przed wrześniowymi maratonami w Berlinie oraz Warszawie. Jednym z kilku powodów, dla których zawodnicy tak chętnie i często przyjeżdżają co roku do Piły, jest trasa tego półmaratonu. Organizatorzy wytyczyli płaską i bardzo szybką trasę, która pozwala osiągać dobre wyniki oraz poprawiać rekordy życiowe. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA.

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/

Marcin Dulnik
In Fact PR – Agencja Public Relations