Wizyta policjantów w kaczorskim przedszkolu

Wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Powodem spotkania była chęć przekazania dzieciom informacji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowanie w przypadku różnych sytuacji.

Policjanci, w formie zabawy, przekazali przedszkolakom informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika. Przedszkolaki ze wszystkich grup dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz reagować na zagrożenia, m.in. gdy dziecko zaczepia nieznana osoba dorosła.

Na zakończenie pogadanki dzieci otrzymały kolorowe odblaski, zwiększające ich bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi. Jak zwykle przy takich wizytach, dzieci wykonały pamiątkową daktyloskopię i zaśpiewały piękne piosenki.

Wojciech Thiel
Szkoła Policji w Pile

wizyta_policjantow_w_przedszkolu00

wizyta_policjantow_w_przedszkolu07 wizyta_policjantow_w_przedszkolu01 wizyta_policjantow_w_przedszkolu02 wizyta_policjantow_w_przedszkolu03 wizyta_policjantow_w_przedszkolu04 wizyta_policjantow_w_przedszkolu05 wizyta_policjantow_w_przedszkolu06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *