Wizyty przedszkolaków w pilskiej Szkole Policji

W ramach prowadzonych od wielu lat działań na rzecz edukacji dzieci, Szkoła Policji w Pile regularnie gości wycieczki ze szkół i przedszkoli z regionu. 14 i 15 lutego, Szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków – czterolatków z Przedszkola Publicznego nr 5 w Pile oraz pięcio- i sześciolatków z Publicznego Przedszkola w Krajence.

Podczas zwiedzania, dzieci uczestniczyły w zajęciach z udzielania pomocy poszkodowanym i przypomniały sobie ważne numery alarmowe, odwiedziły strzelnicę, gdzie mogły zobaczyć nie tylko to, jak wygląda takie pomieszczenie, ale również, jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń strzeleckich. Poznały także tajniki pracy techników kryminalistyki i dowiedziały się kilku ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów. Jak zawsze, największą frajdę sprawiła dzieciom pamiątkowa daktyloskopia.

SP/Paulina Politowska

wizyty_przedszkolakow1_01

wizyty_przedszkolakow1_15 wizyty_przedszkolakow1_02 wizyty_przedszkolakow1_03 wizyty_przedszkolakow1_04 wizyty_przedszkolakow1_05 wizyty_przedszkolakow1_06 wizyty_przedszkolakow1_07 wizyty_przedszkolakow1_08 wizyty_przedszkolakow1_09 wizyty_przedszkolakow1_10 wizyty_przedszkolakow1_11 wizyty_przedszkolakow1_12 wizyty_przedszkolakow1_13 wizyty_przedszkolakow1_14