Wkrótce nowy pilski tor kartingowy

W Pile wreszcie powstanie profesjonalny, halowy, jednopoziomowy, całoroczny tor kartingowy. Otwierając wkrótce (mówi się o marcu) przy ul. Warsztatowej 8 pilski tor kartingowy Gokart Extreme, pilska firma ExImDi wychodzi na przeciw oczekiwaniom pilan, którzy do tej pory aby realizować swoje kartingowe pasje, musieli jeździć do Człuchowa, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i do innych odległych miast.

– Jeśli chodzi o genezę pomysłu na taki tor w Pile, to była ona bardzo prosta i oczywista. Już każdy mały chłopiec uwielbia wszelkiego rodzaju pojazdy, a jeśli do tego dodamy element prędkości i rywalizacji, to wynik jest jeden. Pasja, hobby, które przeradza się w biznes. Tor będzie całoroczny, w krytej hali, w bezpośrednim sąsiedztwie Gym Factory oraz klubu MMA GŁD Team. Uważam, że jest to najlepsza z możliwych lokalizacji dla tego typu obiektu w Pile. Tor zbudowany jest na powierzchni 2000 m2 i osiąga długość 350 m. Dysponujemy również częścią 500 m2, w której w przytulnej i miłej atmosferze można spędzić czas pomiędzy wyścigami. Wygodne sofy, dobra muzyka, plus dostęp do napojów oraz przekąsek, to jest to, czego każdy kierowca potrzebuje do regeneracji po emocjonującym i wyczerpującym wyścigu. Współpracując z prawie 20 podobnymi torami w Polsce, jesteśmy w stanie zapewnić swoim klientom szereg rozgrywek międzytorowych, mistrzostw, meczy itp. – mówi Jarosław Bużantowicz, z pilskiej firmy ExImDi, która jest właścicielem Gokart Extreme Pilski Tor Kartingowy.

Do dyspozycji klientów będą najlepsze i najmocniejsze dostępne na rynku gokarty. Mowa o Caroli Stinger, który wyprodukowano w Szwecji i wyposażono w silniki Hondy GX270. Są to w pełni bezpieczne, wygodne, zabudowane gokarty, które spełnią oczekiwania wszystkich pasjonatów. W parku maszynowym, będą również jednostki o mniejszej mocy 140cc, na których swoją przygodę z kartingiem będą mogły rozpocząć nawet 5-6 letnie dzieci. Na pilskim torze, jak zapewnia właściciel, będzie można poczuć adrenalinę na szybkich i długich prostych (ponad 70 m) oraz nauczyć się bezpiecznego pokonywania zakrętów lub jazdy w poślizgu kontrolowanym (tzw. drift).

– Jak ogólnie wiadomo sporty motorowe należą do drogich sportów, dlatego też jazdy będą oczywiście odpłatne. Jednak już w tej chwili mogę zdradzić, że będziemy jednymi z najtańszych dla klienta torów w Polsce, a biorąc pod uwagę stosunek, jakości do ceny – nie będziemy mieć sobie równych! Ceny jednorazowych przejazdów, zaczynać będą się od 25 zł za 10 minut, ale na przykład już w karnetach, przejazdy, kosztować będą od 16 zł. – dodaje Jarosław Bużantowicz.

Według zapewnień właściciela, grupą docelową, oprócz klientów indywidualnych, są także firmy, które będą mogły przeprowadzać na pilskim torze szkolenia swoich pracowników czy imprezy integracyjne. Planuje się również nawiązanie współpracy ze szkołami oraz pilską policją, w celu przeprowadzania szkoleń z zakresu bezpieczeństwa jazdy. Kierując się tu starą mądrością – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…

Po więcej informacji zapraszamy na: www.gokartextreme.pl i na facebooka.

Sebastian Daukszewicz

wkrotce_nowy_tor_kartingowy10

wkrotce_nowy_tor_kartingowy11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *