Wkrótce rusza trzecia odsłona Budżetu Obywatelskiego w Pile

Budowa chodnika przy ul. Śniadeckich od al. Wyzwolenia do kotłowni MEC – to jedno z zadań, które zostało już wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Do wykonania pozostałych z łącznej puli dwunastu projektów zostało jeszcze pół roku. Jednak na briefingu prasowym, który odbył się 1 czerwca przedstawiono założenia do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016, gdzie podobnie jak w tym roku mieszkańcy otrzymają do rozdysponowania 3 miliony złotych w ramach zgłoszonych projektów.

– Ta edycja będzie się różnić od poprzednich. Zauważyliśmy, że małe projekty niestety nie mają żadnych szans przy głosowaniach, np. takie jak aranżacja zieleni, czy ustawienie kilku ławek, z tymi większymi projektami jak ta inwestycja, którą oddajemy dziś do użytku. Kwota środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego wyniesie 3 mln zł., z czego 300 tys. zł. zostało wydzielone na projekty małe – do 30 tys. zł. – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Swoje propozycje do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy pilanin – który w 2015 roku ukończy 16 rok życia – od 9 czerwca do dnia 26 czerwca 2015 r. Zgłaszane propozycje zadań mają dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie miasta Piły. Osoba, która ma pomysł musi wypełnić formularz, który można pobrać w Urzędzie Miasta, w Biurze Obsługi Klienta (parter na wprost wejścia), ze strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub też wypełniając go bezpośrednio na stronie. Konsultacje zadań do budżetu obywatelskiego zostaną przeprowadzone w trybie głosowania jawnego, w terminie od dnia 1 września 2015 r. do 29 września 2015 r.

Kolejnymi zadaniami z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, które wkrótce ruszą do realizacji są: dokończenie budowy ciągu pieszego z oświetleniem – Pasaż Pantaleona Szumana na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Kasprowicza, budowa parkingu na 40 miejsc postojowych w rejonie ul. Cichej – Zamenhofa, rozbudowa zespołu boisk przy ul. Kamiennej

(SE)

wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu10

wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu18 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu11 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu12 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu13 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu14 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu15 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu16 wkrotce_rusza_trzecia_odslona_budzetu17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *