Wkrótce ruszy drugi etap modernizacji stadionu na Żeromskiego

Po Świętach Wielkanocnych ruszy drugi etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Pile przy ul. Żeromskiego. Jak mówi Prezydent Piły Piotr Głowski  po ustaleniach z Ministerstwem Sportu prace w drugim etapie mają być wykonane szybciej i z większym dofinansowaniem niż pierwotnie było planowane.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie została wymieniona m.in. nawierzchnia lekkoatletyczna. Teraz planuje się remont tunelu i trybun, na których zamontowanych zostanie dwa i pół tysiąca krzesełek.

– We wtorek lub środę po świętach będziemy chcieli ogłosić przetarg na drugi etap modernizacji tego obiektu. Będziemy chcieli przerobić wszystkie trybuny na tym obiekcie i doprowadzić do porządku tunel wejściowy do sali gimnastycznej i szatni. Planujemy demontaż wszystkich siedzisk i jak widać cześć z nich już jest zamontowana na stadionie przy ul. Bydgoskiej, a będzie ich jeszcze więcej. Tu natomiast pod dachem powstaną nowe trybuny na ok. 2 tys. miejsc siedzących, a na przeciwległej prostej 500 siedzisk dla przyjezdnych w razie organizacji meczów piłkarskich. Takie są wymogi PZPN, aby oddzielać przyjezdnych od miejscowych kibiców. Pojawią się też krzewy. Całość planujemy zrealizować w tym roku, a potencjalny wykonawca musi się liczyć, że część pieniędzy zapłacimy w przyszłym roku – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Oczywiście drugi etap nie kończy modernizacji tego obiektu. W planach jest trzeci, w którym planuje się budowę stadionu rozgrzewkowego. Jest również potrzeba termomodernizacji dużego budynku na stadionie oraz instalacja nowego nagłośnienia i małego oświetlenia.

Sebastian Daukszewicz

wkrotce_ruszy_drugi_etap01

wkrotce_ruszy_drugi_etap02 wkrotce_ruszy_drugi_etap03 wkrotce_ruszy_drugi_etap04 wkrotce_ruszy_drugi_etap05 wkrotce_ruszy_drugi_etap06 wkrotce_ruszy_drugi_etap07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *