Wkrótce ruszy w Pile budowa olbrzymiego magazynu dla wojska

Były plany, a wkrótce ruszy wielka inwestycja w Pile za kwotę ponad 115 milionów złotych brutto.  Mowa o budowie wielkopowierzchniowego, wielobranżowego składu materiałowego – Skład Piła przy skrzyżowaniu Al. Powstańców Wielkopolskich i ul. Philipsa. Dziś już wiemy, że realizację powyższego zamówienia powierzono konsorcjum firm ERBUD S.A., z Warszawy i P.W. EBUD Przemysłówka Sp. z o. o. z Torunia. Termin realizacji do 30 kwietnia 2017 roku.

– Jest to duży projekt inwestycyjny, nad którym wspólnie pracowali politycy i wojskowi. Także przyłożył się do tego były Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemoniak, który podjął taką a nie inną decyzję odnośnie tej lokalizacji. Firma, która wygrała ma doświadczenie ze współpracy z naszymi firmami, m.in. przez budowę Galerii VIVO i mam nadzieje, że nasze firmy będą mogły się wykazać przy tej inwestycji, a tym samym możliwość zarobienia pieniędzy. Przypomnę, że całoroczny budżet miasta Piły to 250 milionów złotych, a wartość tego projektu po przetargu to 115 milionów brutto. Na pewno bardzo ważnym dla nas, jako miasta, jest element podatku. Wojsko jest dobrym podatnikiem i przy tej ilości powierzchni będą to duże pieniądze. Jak do tego dodamy nowe miejsca pracy dla wojskowych i osób cywilnych to widać jak ważna jest to inwestycja. Jest to symboliczny powrót wojska do Piły – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Skład materiałowy w Pile wchodzi w struktury organizacyjne 1. Regionalnej Bazy Logistycznej. Ze względu na specyfikę przechowywanych materiałów, magazyn podzielono na 8 segmentów: magazyn żywności; magazyn tekstylii (mundurowy); magazyn ogólny; magazyn specjalny (przechowywanie uzbrojenia); magazyn specjalny (przechowywanie OPBMAR); dział konserwacji; dział ekspedycji; część biurowa wraz z częścią higieniczno – sanitarną, techniczną oraz częścią z pomieszczeniami odpoczynku. Inwestycja obejmuje również wykonanie infrastruktury towarzyszącej oraz modernizację wybranych elementów infrastruktury istniejącej.

Dzięki tej inwestycji Piła stanie się centrum logistycznym dla Wojska Polskiego na terenie północno zachodniej Polski.

Sebastian Daukszewicz

wkrotce_ruszy_budowa00

wkrotce_ruszy_budowa07 wkrotce_ruszy_budowa01 wkrotce_ruszy_budowa02 wkrotce_ruszy_budowa03 wkrotce_ruszy_budowa04 wkrotce_ruszy_budowa05 wkrotce_ruszy_budowa06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *