Włamywacz w rękach policjantów z Białośliwia

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali sprawcę trzech włamań do pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna przywłaszczył sobie alkohol, żywność, piłę spalinową oraz metalowe elementy przeznaczone do złomowania.

W poniedziałek, 5 lipca funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu otrzymali informację o włamaniu, do którego doszło na terenie gminy. Sprawca wszedł do pomieszczenia piwnicznego skąd zabrał alkohol oraz żywność przechowywaną w słoikach. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności, które pozwoliły tego samego dnia zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Białośliwie.

Policjanci udowodnili, że to nie jedyne włamanie, które ma na swoim koncie mężczyzna. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli również piłę spalinową, którą sprawca zabrał włamując się do innego pomieszczenia gospodarczego kilka tygodni wcześniej. Ponadto pod koniec czerwca bieżącego roku mężczyzna udał się do okolicznej miejscowości, gdzie dokonał kolejnego włamania. 44-latek przywłaszczył sobie miedziane i aluminiowe elementy, które następnie spieniężył w punkcie skupu złomu. Łączna wartość wszystkich skradzionych przedmiotów wyniosła blisko 2 tysiące złotych.

44-letni mieszkaniec gminy Białośliwie odpowie przed sądem za dokonanie trzech kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

wlamywacz_w_rekach1_01

wlamywacz_w_rekach1_03 wlamywacz_w_rekach1_02