Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Pile. ZAPRASZAMY!

Wojewodzkie_obchody_Dnia_Strazaka

W niedzielę, 17 maja 2015 roku w Pile zorganizowane zostaną wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Będzie to święto podwójne dla pilskich strażaków – w tym roku obchodzony jest również jubileusz 70 lat powstania w Pile zawodowej straży pożarnej.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki, po której mundurowi przemaszerują  ulicami miasta. W przemarszu uczestniczyć będzie między innymi kompania honorowa strażaków oraz pojazdy i sprzęt pożarniczy przedstawiający po części historię i rozwój pożarnictwa. Na Placu Staszica zaplanowana została uroczysta akademia, podczas której odznaczeni zostaną szczególnie zasłużeni strażacy z Wielkopolski.

Po uroczystej akademii odbędzie się część dotycząca pokazów sprzętu ratowniczego. W tej właśnie części edukacyjnej do udziału zapraszamy również wszystkich mieszkańców. Każdy kto w niedzielne popołudnie odwiedzi Plac Staszica będzie mógł miedzy innymi:

•    przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy,
•    ugasić samodzielnie pożar przygotowany w specjalnym symulatorze,
•    uczestniczyć w konkursach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których będzie można wygrać upominki i nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach wojewódzkiego Dnia Strażaka w dniu 17 maja 2015 r.

KP PSP Piła
mł. bryg. Zbigniew Szukajło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *