Województwo wielkopolskie świętuje trzeci ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół!

Chcesz poznać więcej niesamowitych faktów na temat zapylaczy i dowiedzieć się więcej o ich ciężkiej pracy? 8 sierpnia świętuj razem z nami Wielki Dzień Pszczół w wybranych placówkach przyrodniczych z Wielkopolski w ramach 5., jubileuszowej odsłony programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia.

8 sierpnia 2015r. w ponad 50 placówkach przyrodniczych na terenie całej Polski już po raz trzeci odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Tego dnia będzie można dowiedzieć się więcej na temat pszczołowatych oraz tego, co, na co dzień możemy robić, aby je chronić. W województwie wielkopolskim Wielki Dzień Pszczół świętują placówki:

    Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
    Nowe Zoo w Poznaniu,
    Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego,
    Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie,
    Muzeum Okręgowe w Koninie,
    Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu,
    Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi (7.08).

Na zwiedzających czeka szereg atrakcji – edukacyjne gry o Zasadach Przyjaciół Pszczół, quizy, warsztaty z sadzenia roślin i budowania domków dla pszczół dziko żyjących czy spotkanie z pszczelarzem. Chętni, którzy chcą poznać fascynujący świat pszczołowatych, na hasło „Wielki Dzień Pszczół” wejdą bezpłatnie do większości placówek organizujących święto. Lista placówek zaangażowanych w Wielki Dzień Pszczół dostępna jest na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Organizatorem obchodów święta są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. Honorowy Patronat nad 5. edycją programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, kilkanaście kuratoriów oświaty oraz urzędów wojewódzkich

Anna Pietrzkowicz
Account Executive

wojewodztwo_wlkp_swietuje10

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *