Wracają pociągi z Poznania do Frankfurtu nad Odrą!

Wracaja_pociagi

Od 6 lutego mieszkańcy Wielkopolski ponownie będą mogli korzystać z bezpośrednich pociągów REGIOekspres z Poznania do Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Przewozy Regionalne zdecydowały się uruchomić kursy weekendowe, bowiem właśnie w piątki, soboty i niedziele pociągami do i z Frankfurtu podróżowało najwięcej pasażerów.

Już od 6 lutego na trasę z Poznania do Frankfurtu nad Odrą powrócą pociągi REGIOekspres uruchamiane wspólne przez Przewozy Regionalne i niemieckiego przewoźnika DB Regio. Reaktywacja tych pociągów z pewnością ucieszy nie tylko osoby pracujące w Niemczech i turystów, ale również studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina z Frankfurtu i Słubic. Podobnie jak wcześniej na trasie Poznań Główny – Frankfurt(Oder) będą kursowały szynobusy DB Regio. Podróżujący za granicę mieszkańcy Słubic będą, więc mogli korzystać z czterech bezpośrednich pociągów: dwóch REGIOekspresów z Poznania i dwóch pociągów REGIO z Zielonej Góry.

Jednocześnie cały czas wspólnie z samorządami województw wielkopolskiego i lubuskiego staramy się wypracować sposób finansowania pociągów łączących Wielkopolskę z Brandenburgią. Słubiczanie podróżujący do Frankfurtu mogą skorzystać z promocji Bilet graniczny Polska – Niemcy, a pasażerowie udający się dalej, np. do Berlina, z biletów w taryfie Związku Transportowego Berlin – Brandenburgia (VBB), które ważne są już od Rzepina. Mieszkańcom Poznania podróżującym do Berlina dedykujemy bilety Berlin – Poznań Regio Specjal. Do Frankfurtu nad Odrą można podróżować także na podstawie wybranych biletów krajowych: REGIOkarnetu i Biletu turystycznego.

Więcej informacji na temat możliwości tańszego podróżowania do Niemiec znajduje się na naszej stronie internetowej:  http://przewozyregionalne.pl/niemcy-jest-w-czym-wybierac Dodatkowo w pociągach RE na odcinku Poznań Główny – Zbąszynek honorowane będą jednorazowe i okresowe bilety na pociągi REGIO.

Przewozy Regionalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *