Wrócili do Piły z siedmioma medalami

Wrocili_do_Pily

Lekkoatleci pilskiej Gwdy z dorobkiem 7 medali wrócili z Przełajowych Mistrzostw Wielkopolski LZS, połączonych już tradycyjnie z Przełajowym Rankingiem Wielkopolski, które odbyły się w Solcu k/Jarocina.

Przełajowe Mistrzostwa Wielkopolski były rozgrywane w kategorii juniorów młodszych (16-17 lat) juniorów (18-19 lat) i seniorów (20 lat i więcej), natomiast Ranking przeprowadzany jest w kategoriach młodzików i dzieci. W tej drugiej imprezie trzon stanowili najmłodsi lekkoatleci szkoleni w programie „Lekkoatletyka dla Każdego” w pilskim Ośrodku Lekkiej Atletyki.

Efektowne zwycięstwo w biegu kobiet w kategorii seniorek odniosły dwie czołowe zawodniczki kategorii młodzieżowej w Polsce, Sandra Szpott i Angelika Smolarz. Złoty medal zdobyła Sandra, srebrny natomiast Angelika. Złoty medal w kategorii młodzików rocznika 2001 wywalczył Filip Dziuba. Srebrne medale zdobyli Hanna Krajewska w kategorii młodziczek rocznika 2002 i Bartosz Czyż w kategorii dzieci rocznika 2004. O miłą niespodziankę postarały się Karolina Szymanowicz w kategorii młodziczek 2001 i Weronika Nadskakuła w kategorii dzieci 2004, które w stawce około 100 zawodniczek wywalczyły brązowe medale.

Na podium, wśród 6 najlepszych nagradzanych byli ponadto Natalia Szarejko czwarta w biegu dzieci 2005, Jan Poczewski czwarty w biegu juniorów młodszych i Dawid Iwanek również czwarty w biegu dzieci 2003. Piąte miejsca wywalczyli Krystian Szymański w biegu juniorów młodszych, Dawid Jendrzejek w biegu dzieci 2004 i Mieszko Tobera w biegu młodzików rocznika 2001. Szóste miejsca zajęli Dawid Borowik w biegu młodzików 2001 i Radosław Sójka wśród juniorów młodszych. Ponadto w pierwszej dziesiątce w licznie obsadzonych biegach znaleźli się: na siódmej pozycji Mikołaj Czechowicz wśród dzieci 2003 i Wojciech Dróżdż w kategorii seniorów, ósme miejsce Zuzanna Burek w rocz. 2002 oraz dziewiąte miejsce Karolina Koziarska w kategorii juniorek.

Wyjazd na te zawody sfinansowała Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS, natomiast punkty zdobyte w tych zawodach są wliczane do współzawodnictwa międzypowiatowego o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Zbigniew Łapacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *