Wrześniowe spotkanie ze sztuką

18 września w przepięknym miejscu, jakim jest Klub Muzyczny Scena, odbyło się dziewiąte już kalendarzowe spotkanie ze sztuką. Tym razem przybyła publiczność mogła zapoznać się z malarstwem Jolanty Kempa-Małeckiej i poezją, połączoną z muzyką, Mirosława Nalepy. Twórczość Mirka zaprezentował Krzysztof Szulejko, a całą imprezę poprowadził Tomasz Perlicjan. Czwartkowe spotkanie było przyjemnością dla ucha i radością dla oka. Dotykało duszy i napełniło uczestników wieczoru poetycką energią.

Jolanta Kempa – Małecka – ukończyła PLSP w Bydgoszczy, uprawia malarstwo dla smakoszy, inspiracji poszukuje w naturze i muzyce jazzowej. W latach 90-tych wraz z mężem Tadeuszem zaczęła profesjonalnie zajmować się malarstwem. W Augustowie, gdzie mieszkają udało im się stworzyć miejsce do tworzenia i malowania obrazów. Codzienny kontakt z natura, ptakami… powoduje, że w jej obrazach czuć nie pozorne piękno np. pospolitych chwastów. Jest prezesem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Twórczych. Współpracuje przy tworzeniu spektakli teatralnych dla dzieci, pomaga przy różnych działaniach lokalnych. Brała udział wielu wystawach i plenerach. Jest mamą dwóch mądrych i pięknych synów, co też uważa za osiągniecie twórcze.

Mirosław Nalepa – od najmłodszych lat zafascynowany sztukami plastycznymi i muzycznymi. Jako nastolatek jeszcze w szkole podstawowej czynnie uczestniczył wielu konkursach plastycznych (np. ilustrując swój ulubiony utwór Adam Mickiewicza ,,Pan Tadeusz” ) i przeglądach amatorskich zespołów młodzieżowych. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz współtwórca takich formacji bluesowych jak: „New Time”, „Bracia Nalepy”, „Nadmiar” , „Slovian’sky”. Jakby tego było mało Mirosław Nalepa od ponad dwóch lat współpracuje i występuje, jako jeden z BASÓW w Chórze Akademickim PWSZ w Pile. Jest również zastępcą dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Prace bohaterów wrześniowego spotkania można podziwiać w pilskim Kalendarzu Artystycznym wydanym przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe.

Miłośników sztuk pięknych i nie tylko… zachęcamy do wspólnego obcowania ze sztuką na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w październiku.

Sebastian Daukszewicz

wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka10

wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka42 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka11 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka12 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka13 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka14 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka15 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka16 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka17 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka18 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka19 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka20 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka21 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka22 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka23 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka24 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka25 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka26 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka27 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka28 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka29 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka30 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka31 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka32 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka33 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka34 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka35 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka36 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka37 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka38 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka39 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka40 wrzesniowe_spotkanie_ze_sztuka41