Wspieramy, pomagamy i spełniamy świąteczne marzenia

Przed nami najbardziej magiczne święta w roku. Wszyscy się krzątają, uśmiechają, kupują prezenty z myślą o najbliższych. Niestety nie każdy może radośnie przeżywać ten czas. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Posterunku Policji w Kaczorach wsparli takie osoby, spotykając się z nimi oraz przekazując świąteczne upominki. Mundurowi na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Sebastianem Cichockim spełnili również świąteczne marzenie 8-letniej Kingi, podopiecznej Fundacji Złotowianka.

Każdy z nas tęskni przez cały rok za magicznym czasem Świąt Bożego Narodzenia. Na myśl przychodzą nam bliscy, przyjaciele, radosne spotkania w ognisku domowego ciepła. W tym wspaniałym, świątecznym okresie spełniają się nawet największe marzenia… Niestety nie każdy może przeżywać radośnie ten czas. I właśnie z myślą o takich osobach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Posterunku Policji w Kaczorach wraz Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Sebastianem Cichockim postanowili wesprzeć, pomóc potrzebującym i spełnić największe marzenie 8-letniej Kingi.

Dwa lata temu Kinga uległa poważnemu wypadkowi. Podczas zabawy z siostrą, w pewnym momencie w pokoju wybuchł pożar. Wtedy 6-letnia dziewczynka znajdowała się w łóżeczku z barierkami i nie mogła się uwolnić. Jej siostra uciekła z domu, nic nikomu nie mówiąc. W ostatniej chwili płonące dziecko z pokoju w kocach wyniosła zrozpaczona mama. Kinga całe ciało miała bardzo poważnie poparzone. Dziewczynka przeszła wiele operacji oraz przeszczep skóry, ale jeszcze więcej przed nią. Mimo to jest pogodnym dzieckiem, które wierzy, że będzie dobrze.

Dzięki Fundacji Złotowianka, której podopieczną jest dziecko, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile dowiedzieli się o największym marzeniu 8-letniej Kingi. To spotkanie z niezwykłą postacią, troszkę prawdziwą i nieco bajkową. Funkcjonariusze postanowili spełnić największe, świąteczne pragnienie Kingi. 20 grudnia w południe do domu rodzinnego Kingi zapukali policjanci informując, że dzisiaj spełniają nawet największe marzenia. Gdy funkcjonariusze wraz z Kingą i jej rodziną siedzieli w pokoju, w pewnym momencie do pokoju wszedł niecodzienny gość, maskotka wielkopolskiej Policji, sierż. Pyrek.

Na widok Pyrka początkowo Kindze odebrało głos, a później były okrzyki radości, euforii i łzy szczęścia. I długo trwało przytulanie do ogromnej pluszowej maskotki. Kinga została również obdarowana prezentami, z których była bardzo zadowolona. Spotkanie odbyło się w świątecznej, magicznej atmosferze. Na koniec Kinga nie mogła się rozstać z Pyrkiem, dziękując za spotkanie.

Tego samego dnia policjanci dzielnicowi z Komedy Powiatowej Policji w Pile w swoich rejonach służbowych odwiedzili rodziny, które wspierają i pomagają w trudnych, życiowych chwilach. To rodziny, w których była przemoc i problem z alkoholem. Ale dzięki zaangażowaniu, pomocy, empatii, wsparciu psychicznym dzielnicowych, udało się problemy rozwiązać. Dzisiaj często te osoby żyją  zgodzie, poddały się leczeniu i wyszły z nałogu. Dzieci z tych rodzin otrzymały prezenty od swoich dzielnicowych z serdecznymi życzeniami z okazji zbliżających się świąt.

Nie mogło zabraknąć również świątecznego spotkania w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Pile oraz w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile. Policjantki podarowały kobietom odzież pochodzącą ze zbiórki, którą wcześniej zorganizowały w pilskiej komendzie. Wszystkie dzieci z otrzymały pluszowe zabawki oraz świąteczne słodkości. Policjantki przekazały świąteczne życzenia od wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych z pilskiej komendy oraz jednostek podległych, życząc przede wszystkim spokoju, szczęścia i miłości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wyjątkowo spędzone chwile. Jeszcze raz życzymy wiary w dobro oraz spełnienia najskrytszych marzeń. A my wiemy, że gdy ktoś mocno w nie wierzy, to one się spełniają. Wszystkiego dobrego!!!

W świątecznej akcji udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski, Oficer Prasowy podkom. Żaneta Kowalska, policjanci dzielnicowi z pilskiej komendy: mł. asp. Bartosz Śliwiak oraz sierż. sztab. Jędrzej Panglisz, st. sierż. Iwona Kropornicka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji, policjanci z Posterunku Policji w Kaczorach: mł. asp. Łukasz Kujawa oraz sierż. Joanna Robaszkiewicz.

Dziękujemy za wsparcie świątecznej akcji kom. Marcinowi Towalewskiemu – Przewodniczącemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Pile oraz Pani Annie Podemskiej – Przewodniczącej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego pracowników cywilnych przy Komendzie Powiatowej Policji w Pile.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła

wspieramy_pomagamy01

wspieramy_pomagamy02 wspieramy_pomagamy03 wspieramy_pomagamy04 wspieramy_pomagamy05 wspieramy_pomagamy06 wspieramy_pomagamy07