Wspólna inwestycja Powiatu Pilskiego i Gminy Piła

Wspolna_inwestycja

16 lutego w Starostwie Powiatowym w Pile została podpisana umowa przez Powiat Pilski i Gminę Piła na wspólną realizację przebudowy drogi powiatowej nr 1177P na odcinku od drogi krajowej nr 10 do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego Płotki. Podpisy pod umową złożyli starosta Franciszek Tamas i wicestarosta Stefan Piechocki oraz – z upoważnienia prezydenta – Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 600 tys. złotych. Umowa zakłada jej wspólne finansowanie w wysokości 1 100 tys. złotych przez Powiat Pilski i 500 tys. złotych Gminę Piła. W ramach przebudowy planuje się ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, wybudowane zostaną zjazdy do posesji, dróg leśnych i gruntowych oraz utwardzone pobocza o szerokości 1 metra. Wykonane zostanie też oznakowanie poziome i pionowe. Gmina Piła opracowała projekt techniczny inwestycji wraz z kosztorysem natomiast Powiatowy Zarząd Dróg w Pile wykonał projekt organizacji ruchu.

– Po podpisaniu umowy o wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia, nie ma już praktycznie żadnych przeszkód, aby Gmina Piła mogła ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. – Planujemy, że zadanie zostanie zakończone do 30 czerwca bieżącego roku, więc w czasie wakacji mieszkańcy Piły będą mogli jeździć nad jezioro już po nowej nawierzchni. Dzisiejsze podpisanie umowy to dobry przykład na współpracę Powiatu Pilskiego z Gminą Piła.

Gmina Piła zamierza też – z innych środków – wybudować ścieżkę pieszo-rowerową na Płotki.

Agnieszka Matusiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *