Wspólne działania Policji i Inspekcji Transportu Drogowego

Wspolne_dzialania_Policji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili wspólną akcję kontrolną z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Piły. Prowadzone działania polegały przede wszystkim na eliminowaniu nieprawidłowości związanych z czasem pracy kierowców.

Policjanci z pilskiej „drogówki” i inspektorzy transportu drogowego z Piły prowadzili 3 lutego 2016 roku w na terenie powiatu pilskiego działania kontrolne pojazdów ciężarowych. Podczas działań policjanci i inspektorzy ITD skupili się na kontroli stanu technicznego „ciężarówek”, dokumentacji przewozowej, a także prędkości i czasu pracy kierowców. Skontrolowano kilka pojazdów, w których funkcjonariusze ujawnili jedną nieprawidłowość związaną z przekroczeniem czasu pracy kierowcy.

Wspólne działania pilskiej „drogówki” i pilskiego oddziału ITD kontynuowane będą w najbliższej przyszłości. Tego typu kontrole mają na celu eliminacje z polskich dróg nieuczciwych przewoźników, którzy naruszają przepisy o transporcie drogowym.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *