Wspólne patrole w powiecie wałeckim

Od 8 grudnia przez najbliższe dni policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wałczu będą wspierać słuchacze ze Szkoły Policji w Pile. Podczas służb ze starszymi i doświadczonymi kolegami policyjni adepci będą mogli z bliska przyjrzeć się pracy, którą wkrótce będą wykonywać. Wspólne patrole możliwe są dzięki trwającej od lat współpracy oraz porozumieniom zawartym przez Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu ze Szkołą Policji.

Przez kilka najbliższych dni policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz Posterunków Policji będą szkolić kursantów Szkoły Policji w Pile. Słuchacze nabywać będą cennego doświadczenia u boku policjantów służby patrolowej i dzielnicowych oraz ruchu drogowego.

Podczas służb ze starszymi i doświadczonymi kolegami policyjni adepci mogą z bliska przyglądać się pracy, którą wkrótce będą wykonywać w swoich macierzystych jednostkach. Służba w jednostce każdego dnia rozpoczyna się od odprawy i omówienia zadań oraz przydziału rejonu służbowego. Odprawę do służby z funkcjonariuszami przeprowadził podinsp. Tomasz Kniat naczelnik Wydziału Prewencji. Następnie pod okiem starszych kolegów słuchacze nabywają doświadczenia i rozwijają swoje umiejętności, które wykorzystają w po powrocie do swoich jednostek w województwie śląskim i w wielkopolsce.

Dzięki wspólnym służbom słuchacze poznają praktyczne metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe. Fachowa wiedza teoretyczna nabyta na zajęciach w Szkole Policji jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb. Więcej patroli na ulicach powiatu ma także wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Wspólne patrole na ulicach powiatu wałeckiego to efekt porozumieniom zawartego przez Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu oraz współpracą z władzami Szkoły Policji w Pile.

KPP Wałcz

wspolne_patrole

wspolne_patrole_02 wspolne_patrole_03 wspolne_patrole_04