Wspólne sprzątanie Piły z okazji zbliżającej się wiosny 

Wspólnie sprzątając śmieci, przyczyniamy się do ochrony środowiska pokazując, że razem bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę. Marzec to też czas, kiedy podejmujemy wspólne wysiłki, aby przywrócić naszemu miastu blask i czystość, po okresie zimowych trudności. 23 marca 2024 r. na zaproszenie posła Adama Lubońskiego, kandydata na prezydenta Piły odpowiedzieli rodzice z dziećmi, (którzy chcą uczyć swoje pociechy, żeby w przyszłości same nie rozrzucały śmieci), młodzież i dorośli pokazali, że wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by zrobić coś pożytecznego dla miejsca, w którym się mieszka.

 

Wspólnie oni przy padającym deszczu posprzątali tereny w okolicy rzeki Gwdy, Galerii VIVO i ul. Zakopiańskiej. Niestety śmieci było dużo i to nie tylko ogromne ilości plastikowych i szklanych butelek, ale również wielkie gabaryty jak walizki czy wózki dziecięce. Udało się uzbierać cały duży kontener, co jest dowodem niestety na to, że nie każdy chce, aby było czysto i bezpiecznie w Pile.

 

Warto wspomnieć, że poseł Luboński oraz osoby z Polska 2050 już wielokrotnie uczestniczyli w akcjach sprzątania miasta m.in. z Klubem Dobrego Klimatu (grupa społeczników, której celem jest realizacja idei Piła eko- miasto). Było sprzątanie Osiedla Podlasie (wspólnie z Radą Osiedla), na ul. Ceglanej – stawki, ulica Młodych, przy rzece obok VIVO (w sobotę ponownie), bunkier na lotnisku wraz z członkami Pilskiego Muzeum Wojskowego, itd.

 

A więc nie była to do końca – jak niektórzy mówią – akcja pod wybory, chociaż również z udziałem kandydatów z Trzeciej Drogi w najbliższych wyborach samorządowych.

 

Sebastian Daukszewicz