„Wspólnie posprzątali Piłę” – rekordowa frekwencja

Park przy Ceglanej został wysprzątany w ramach kolejnej odsłony akcji  „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. Wszystko dzięki społecznikom z Klubu Dobrego Klimatu, podopiecznym Markotu, członkom Stowarzyszenia Polska 2050 i okolicznym mieszkańcom. Frekwencja podczas sprzątania była tak wysoka, że zaskoczyła samych organizatorów.

Trzecia w tym roku akcja z cyklu „Wspólnie posprzątajmy Piłę” zgromadziła ponad 50 osób. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili podopieczni Centrum Pomocy Bliźniemu Monar – Markot, którzy mówią, że od pilan na co dzień dostają bardzo dużo dobra, a odwdzięczyć mogą się jedynie własną pracą i zaangażowaniem. Nie mogło zabraknąć także organizatorów – członków Klubu Dobrego Klimatu, stałych bywalców ze Stowarzyszenia Polska 2050, okolicznych mieszkańców i pracowników Altvatera z rodzinami.

– Sprzątanie przestrzeni wokół siebie, uważam za swój obowiązek. Często korzystam z tego parku, ćwiczę w siłowni zewnętrznej i zauważam, że jest czyściej. Po jesiennej akcji sprzątania bardzo się poprawiło. Mam nadzieję, że tak czysto, jak jest dzisiaj, już zostanie – mówił po akcji jeden z mieszkańców, Aleksander Kubiak.

– Tym razem mieliśmy przed sobą trudne zadanie. Trafiliśmy na kilka miejsc biesiadowania, w których leżały dziesiątki kilogramów rozbitego szkła. W ruch poszły grabie i łopaty. W tych miejscach znajdowaliśmy też elementy garderoby, a nawet kołdry.  Znaleźliśmy ponadto kilka ciekawych przedmiotów, jak na przykład: mikrofalówkę i dziecięcy fotelik, który trzeba było wyciągnąć ze stawu – relacjonuje Grzesiek Marciniak Jr. z Młodzieżowego Strajku Klimatyczego, członek KDK.

Odbiorem i zagospodarowaniem blisko 3 ton odpadów zajął się Altvater Piła, który wyposażył społeczników w worki, rękawiczki, chwytaki do śmieci oraz łopaty i grabie.

Kolejna akcja za miesiąc, 31 lipca społecznicy posprzątają lasek przy Mickiewicza, zbiórka jak zwykle o godz. 14.00.

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko

wspolnie_posprzatali1_01

wspolnie_posprzatali1_02