Współpraca krótkofalowców

16 kwietnia 2016 r. grupa krótkofalowców z Piły w osobach: Krzysztof SP3EPG Jarek SP3CGK , Wiesław SP3UY i Marek SP3TUT odwiedziła Klub Krótkofalowców „Lambda” SP3PKC w Śremie. Klub ten jest  członkiem naszego oddziału, działającym bardzo prężnie w lokalnym środowisku. Miejscem spotkania była Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego, mającą swą siedzibę w Śremie na ulicy Grunwaldzkiej 10.Celem wizyty było miedzy innymi uhonorowanie zasług Klubu Krótkofalowców SP3PKC „LAMBDA” za pracę z dziećmi i młodzieżą.

Zgodnie z podjętą Uchwałą, Oddział  Nadnotecki Polskiego Związku Krótkofalowców postanowił  użyczyć klubowi  SP3PKC transceiver Yaesu FT-900.  Przekazane urządzenie to radiostacja  pracującą na falach krótkich w pasmach amatorskich. Sprzęt ten to, wysokiej klasy radiostacja produkcji Japońskiej, pozwalająca na prowadzenie łączności fonią, telegrafią jak również emisjami cyfrowymi z wykorzystaniem komputera.

W uroczystości przekazania TRXa uczestniczyli krótkofalowcy z rodzinami i sympatycy krótkofalarstwa z lokalnej społeczności wraz z  dyrektorem placówki panem Jerzym  Kondrasem  i prezesem  stacji klubowej Robertem Gołębiewskim SP3SLD.

Jako goście zostaliśmy oprowadzeni przez Dyrektora po wyremontowanym  budynku biblioteki. W obiekcie mieszczą się: biblioteka dla dorosłych, dzieci i młodzieży, czytelnia, mediateka, sala komputerowa. W ramach realizacji zajęć poznawczych z techniki swoje miejsce w nowym budynku otrzymają krótkofalowcy zrzeszeni w Polskim Związku Krótkofalowców, którzy są  widoczni na spotkaniach organizowanych w ramach  realizowanego programu „UNIWERSYTET LUDZI CIEKAWYCH ŚWIAT@”

M.G

wspolpraca_krotkofalowcow00

wspolpraca_krotkofalowcow04 wspolpraca_krotkofalowcow01 wspolpraca_krotkofalowcow02 wspolpraca_krotkofalowcow03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *