Wszystko dla zdrowia

W sobotę, 15 listopada, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbyły się warsztaty pod hasłem „Działamy dla zdrowia”. Było to jedno z wielu przedsięwzięć realizowanych w ramach programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła” i projektu „Wszystko dla zdrowia”, dzięki któremu dzieci poznają aktywne formy spędzania wolnego czasu, uczą się zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy i higienicznego trybu życia.

Tego dnia w szkole przygotowano wiele atrakcji. I tak pierwszaki wzięły udział w zajęciach „Gimnastyka malucha”, gdzie mogły się odpowiednio rozruszać przed dalszymi zajęciami. Klasy drugie w tym czasie brały udział w grach sportowych, natomiast trzecioklasiści mieli spotkanie ze specjalistami od ratownictwa medycznego i ćwiczyli, jak ratować życie w sytuacji zagrożenia. Klasy czwarte mogły „wyżyć się” plastycznie wykonując plakaty do hasła „Działamy dla zdrowia”. Klasy piąte udały się do Gimnazjum nr 4, by podczas warsztatów wokalnych „Pełne płuca” rozprężać swoje pęcherzyki płucne i „łapać oddech” najlepiej jak się da! Szóstoklasiści przeszli prawie zawodowe warsztaty kulinarne „Kolory zdrowia”, poprowadzone „koncertowo” przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych pod czujnym okiem Pani Joanny Stadnik i Pana Krzysztofa Bruzdy.

Poza tym odbyło się spotkanie z policjantem, po którym większość chłopców zgłosiła chęć zostania technikiem kryminalistyki. Tańczono zumbę i ćwiczono z kolorowymi szarfami i chustami. Dla tych, którym starczyło sił, były łamigłówki o sporcie i kolorowe tangramy.
Najważniejsze jednak, że wszyscy tego dnia byli w świetnej kondycji – nie tylko psychicznej. Przecież właśnie chodziło o to, by zadbać o zdrowie i trochę się rozruszać.

Katarzyna Bruzda

wszystko_dla_zdrowia10

wszystko_dla_zdrowia18 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA wszystko_dla_zdrowia16 wszystko_dla_zdrowia17