Wychowanie obywatelskie w Urzędzie Miasta Piły

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Olimpijczyków Polskich odwiedzili Urząd Miasta Piły. W trakcie wizyty w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej dzieci odkrywały tajemnice planu miasta i trafnie wskazywały wszystkie popularne miejsca w Pile oraz ulice, na których mieszkają.

Podczas wizyty w gabinecie Prezydenta, dzieci miały okazję zasiąść za biurkiem Prezydenta co zostało uwiecznione na zdjęciach, a podczas rozmowy padło wiele pytań dotyczących rozwoju miasta i specyfiki pracy Urzędu.

Prezydent otrzymał podziękowania za możliwość spotkania oraz rysunki wykonane specjalnie na tę wizytę, przedstawiające pracę prezydenta. Na tym wycieczka się jednak nie skończyła, dzieci miały okazję spotkać się z panią kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która opowiedziała o jego zadaniach i funkcji, sala ślubów zrobiła na uczniach ogromne wrażenie, znaleźli się chętni do zajęcia miejsca pary młodej oraz do udzielania ślubu. Na koniec, na wszystkich wycieczkowiczów czekał drobny upominek i konkurs odgadywania miejsc z widokówek Piły.

Aleksandra Graczyk
BP UM Piła

wychowanie_obywatelskie10

wychowanie_obywatelskie11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *