Wycieczka pilskich emerytów do Gniezna i Biskupina

Zarząd Koła Nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy Szkole Policji w Pile zorganizował we wrześniu dla 31 członków Stowarzyszenia jednodniową wycieczkę do Gniezna i Biskupina.

W Gnieźnie zwiedziliśmy najpierw Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha. Mieliśmy możliwość wysłuchania wielu ciekawych informacji na temat historii Katedry i jej roli w początkach państwa polskiego. Obejrzeliśmy m.in. relikwie św. Wojciecha i słynne drzwi gnieźnieńskie. Następnie Traktem Piastowskim przeszliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie w ramach programu edukacyjnego „Się zaczęło w Polsce Piastów” mogliśmy zapoznać się z dziedzictwem naszych pradziadów i historią początków naszej państwowości.

Z kolei w Biskupinie mieliśmy możliwość uczestniczenia w XXV Jubileuszowym Festynie Archeologicznym, podczas którego zapoznaliśmy się z codziennym życiem naszych pradziadów.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Piły, które pozwoliło zmniejszyć koszty wycieczki. Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi.

Koło nr 1 SEiR przy Szkole Policji w Pile

wyvcieczka_pilskich_emerytow1_01

wyvcieczka_pilskich_emerytow1_02