Wygrało zdjęcie rezerwatu Kuźnik, autorstwa Roberta Judyckiego

Wygralo_zdjecie_rezerwatu

Zdjęcie Rezerwatu Kuźnik wykonane z paralotni przez Roberta Judyckiego z Piły zwyciężyło w konkursie „Leśne fotografie”, który został zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.

Na konkurs wpłynęło 109 zdjęć wykonanych przez 56 autorów. Uczestnicy przesłali prace tematycznie związane z lasem pokazujące piękno krajobrazu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków, uroki wędrówek po lesie, pracę w lesie. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na terenie RDLP w Pile. Często fotografom udawało się też skierować obiektyw na leśne zwierzęta. Zdarzało się, że w konkursie uczestniczyły całe rodziny, których członkowie przekazywali zdjęcia wykonane podczas wspólnych wycieczek. Fotografie pokazują piękno lasu, do którego warto się wybrać z aparatem fotograficznym o każdej porze roku.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce fotografii „Rezerwat Kuźnik–Kuźniczek” wykonanej przez Roberta Judyckiego. Drugą nagrodę otrzymał Sławomir Wojtczak za zdjęcie „Loszka”. Natomiast Waldemar Graś autor fotografii „Ślimak” zajął III miejsce. Ze względu na wysoki poziom zdjęć, które wpłynęły na konkurs przyznano także trzy wyróżnienia: dla Michała Bielewicza za zdjęcie „Zawieszony”, Piotra Ślaskiego za zdjęcie „Siła natury” oraz Tamary Krakowiak za zdjęcie „Poranek”.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczanie nagród laureatom odbyło się 6 września w Złotowie podczas festynu z okazji 90-lecia Lasów Państwowych wieńczącego Leśny Rajd Rowerowy. Trzy nagrodzone zdjęcia, za zgodą ich autorów, zostały zlicytowane za kwotę 470 złotych, która została przekazana fundacji zbierającej pieniądze na leczenie jednego z mieszkańców Złotowa.

Nagrodzone fotografie http://www.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/wygralo-zdjecie-rezerwatu-kuznik

Galeria wszystkich zdjęć konkursowych http://www.pila.lasy.gov.pl/galeria-zdjec/-/asset_publisher/1M8a/content/konkurs-lesne-fotografie

Grażyna Wolska
rzecznik prasowy
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
w Pile