Wyjątkowy koncert podczas otwarcia Sali Miejskiej

8 listopada koncertem pt. „Magia Tanga” w wykonaniu zespołu La Fonica Quartet, w składzie Andrzej Czaja, Kamila Wiśniewska Czaja, Marcin Białkowski i Sebastian Czaja uświetnione zostało oficjalne otwarcie Sali Miejskiej pilskiego Inwest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8. Miejsca w ostatnich latach zapomnianego, a od dziś będącego jednym z ważnych ośrodków kultury w Grodzie Staszica.

Symboliczny klucz do tej Sali koncertowo-audiowizualnej przekazał Piotr Głowski, prezydent Piły na ręce Przewodniczącego Rady Miasta, Prezes Inwest Parku i z-cy dyrektora Regionalnego Centrum Kultury. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony .złotych.

Podstawowym założeniem projektu była rozbudowa i przebudowa istniejącej sali kinowej na salę koncertowo-audiowizualną wraz z pomieszczeniami techniczno-socjalnymi i gastronomią. Będzie to sala wielofunkcyjna z możliwością organizowania koncertów muzyki klasycznej ze sceną dla zespołu około 30 muzyków i widownią na około 300 miejsc, a także na potrzeby spotkań, konferencji i sesji Rady Miasta Piły.

Sobotni koncert był wyjątkowy, ponieważ tango to coś więcej niż taniec, czy rodzaj utworu muzycznego. To styl życia, ideologia, tętniące źródło namiętności. Pasją La Fonica Quartet stało się interpretowanie najpiękniejszych tang świata. Oryginalna aranżacja i wyjątkowy charakter wykonania to wielki urok zespołu. Niezwykła energia i duch tanga, która z pewnością towarzyszy muzykom, przenika przez umysł słuchaczy sprawiając, że w magiczny sposób przenoszeni są w klimat zadymionych argentyńskich pubów…a Fonica Quartet to wyjątkowy zespół muzyków, dla których inspiracją od początku istnienia (1995 r.) była ekspresja dźwięku. Połączenie szerokiej kolorystyki brzmienia akordeonu z instrumentami smyczkowymi przyniosło niespotykaną dotąd w Polsce nową, jakość muzyczną. La Fonica Quartet jest jednym z pierwszych w Polsce zespołów kameralnych w takim składzie, który w sposób mistrzowski wykonuje perły muzyki klasycznej oraz hity muzyki popularnej.

Zespołowi towarzyszyli na scenie tancerze Polina Kyshyshian i Ryszard Gotlib .

(SE)

wyjatkowy_koncert_podczas10

wyjatkowy_koncert_podczas44 wyjatkowy_koncert_podczas11 wyjatkowy_koncert_podczas12 wyjatkowy_koncert_podczas13 wyjatkowy_koncert_podczas14 wyjatkowy_koncert_podczas15 wyjatkowy_koncert_podczas16 wyjatkowy_koncert_podczas17 wyjatkowy_koncert_podczas18 wyjatkowy_koncert_podczas19 wyjatkowy_koncert_podczas20 wyjatkowy_koncert_podczas21 wyjatkowy_koncert_podczas22 wyjatkowy_koncert_podczas23 wyjatkowy_koncert_podczas24 wyjatkowy_koncert_podczas25 wyjatkowy_koncert_podczas26 wyjatkowy_koncert_podczas27 wyjatkowy_koncert_podczas28 wyjatkowy_koncert_podczas29 wyjatkowy_koncert_podczas30 wyjatkowy_koncert_podczas31 wyjatkowy_koncert_podczas32 wyjatkowy_koncert_podczas33 wyjatkowy_koncert_podczas34 wyjatkowy_koncert_podczas35 wyjatkowy_koncert_podczas36 wyjatkowy_koncert_podczas37 wyjatkowy_koncert_podczas38 wyjatkowy_koncert_podczas39 wyjatkowy_koncert_podczas40 wyjatkowy_koncert_podczas41 wyjatkowy_koncert_podczas42 wyjatkowy_koncert_podczas43