Wyjeżdżasz za granicę? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Wyjezdzasz_za_granice

Zbliża się okres wzmożonych wyjazdów za granicę – najbliższy długi weekend i niedługo potem – wakacje. Wielkopolski oddział NFZ informuje, że wniosków o wydanie Europejskiego Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie trzeba składać osobiście.

Ponieważ Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w tym czasie przeżywa oblężenie chętnych osób do wyrobienia bezpłatnej Europejskiego Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (zainteresowani stoją w kolejkach) NFZ informuje, że po kartę nie trzeba jeździć osobiście, albo wysyłać kogoś bliskiego z upoważnieniem. Wniosek o wydanie karty można wysłać pocztą, faxem albo podpisany zeskanować i wysłać mailem do WOW NFZ. Istnieje też kilka możliwości odbioru EKUZ – kartę można odebrać osobiście, przez upoważnioną osobę, lub wskazać we wniosku adres, na który WOW NFZ wyśle pocztą gotową kartę. Więcej informacji o karcie i sposobach jej uzyskania na stronie www.nfz-poznan: http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/2181

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dokumentem, który w przypadkach pilnych potwierdza nasze prawo do korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinie, Norwegii czy Szwajcarii, na takich samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w danym kraju, w placówkach działających w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *