Wypadek autokaru na pilskiej obwodnicy

W dniu 14 sierpnia przed godziną 4 rano o dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego oraz autokaru przewożącego 46 osób.

Do wypadku doszło bezpośrednio przed przejazdem kolejowym na pilskiej obwodnicy. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy uderzył w tył autokaru. W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby, które z miejsca zdarzenia przetransportowane zostały do szpitala specjalistycznego w Pile.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom z samochodu ciężarowego oraz pomocy w ewakuacji 46 osób z autokaru. Na miejscu wypadku strażacy sprawili namiot pneumatyczny, w którym schronienie znalazły osoby podróżujące autokarem. Z miejsca zdarzenia po kilkudziesięciu minutach wszyscy podróżujący przewiezieni zostali podstawionym autokarem MZK do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W Komendzie uczestnikom wypadku do czasu przyjazdu autokaru zastępczego zapewniono ciepłe napoje.

Na miejsce wypadku przybył Starosta Pilski – Mirosław Mantaj oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile – mł. bryg. Rafał Mrowiński, który bezpośrednio kierował działaniami ratowniczymi.

W akcji ratowniczej brały udział 8 zastępów straży pożarnej. Okoliczności zdarzenia bada Komenda Powiatowa Policji w Pile.

OFICER PRASOWY
KP PSP w Pile
mł. bryg. Zbigniew Szukajło

wypadek_autokaru_na_pilskiej_obwodnicy10

wypadek_autokaru_na_pilskiej_obwodnicy14

wypadek_autokaru_na_pilskiej_obwodnicy11

wypadek_autokaru_na_pilskiej_obwodnicy12

wypadek_autokaru_na_pilskiej_obwodnicy13