Wypadek na K-11 w Chodzieży

W godzinach porannych, przed godziną szóstą, w dniu 21 października 2015 roku doszło do wypadku drogowego na trasie K-11 w Chodzieży na ul. Buszczaka. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe: Seat Ibiza oraz Ranault Megane. Dyżurny  Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał również informację, że w wyniku zdarzenia jedna osoba jest poszkodowana i pozostaje w pojeździe „zakleszczona”.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy ratownicze z JRG PSP w Chodzieży, pogotowie ratunkowe i policję. Przybyłe na miejsce zdarzenia jako pierwsze zastępy straży pożarnej, po zabezpieczeniu miejsca wypadku przystąpiły do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu przytomnemu kierowcy, który pozostawał w uszkodzonym pojeździe.

Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowaną osobę przekazano służbie z Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży pożarnej polegały na kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia policją  i usunięciu uszkodzonych barierek ochronnych.

W działaniach trwających prawie 2 godziny brały udział 3 pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej z Chodzieży w liczbie 8 strażaków, ZRM Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz.
Zdjęcia: Zmiana III JRG PSP w Chodzieży

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *