Wypadek osobówki – poszkodowana kobieta

14 maja 2015 roku w miejscowości Atanazyn na drodze wojewódzkiej W-190 doszło do wypadku samochodu osobowego.

Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży zadysponował zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży oraz po jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szamocina i Laskowa. Ponadto do akcji zadysponowany został ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz policja. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Szamocin, którzy stwierdzili, że w wyniku wypadnięcia z drogi samochód osobowy Peugeot leży w przydrożnym rowie, a kierująca pojazdem została poszkodowana.

Działania straży pożarnej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej kobiecie. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, kierująca została przetransportowana ambulansem do szpitala w Chodzieży. Dalsze działania straży pożarnej polegały na kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia policją.

W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnych z: JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Szamocin, OSP Laskowo oraz grupa operacyjna z KP PSP z Chodzieży, w  łącznej sile 13 strażaków. Akcja trwała ponad 2 godziny.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Leszek Naranowicz

wypadek_osobowki10

wypadek_osobowki11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *