Wypadek samochodu ciężarowego na K-11 w Kierzkowicach

13 stycznia 2017 roku o godzinie 8:12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał informację o wypadku samochodu ciężarowego na drodze krajowej DK11 w miejscowości Kierzkowice (gmina Chodzież).

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG PSP w Chodzieży, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód ciężarowy MAN leży na prawym boku w rowie. Poszkodowanym został kierujący pojazdem, który po zaopatrzeniu przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do szpitala.

Po zabezpieczeniu miejsca wypadku okazało się, że ze zbiornika samochodowego wycieka olej napędowy. Wyciek był niewielki i został natychmiast usunięty przez strażaków. Dalsze działania polegały na stabilizacji pojazdu oraz kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia policją.

W działaniach trwających 1 godzinę brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, (8 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz , sekc. Daniel Chołody

wypadek_samochodu_ciezarowego00

` OLYMPUS DIGITAL CAMERA